Poczta hosting zapytanie

Witam, zwracam się z zapytaniem do osób bardziej doświadczonych w tych sprawach.

posiadam domenę (własną na hostingu home.pl) która jest podpięta pod serwer również home.pl (z tym że nie jestem właścicielem tego serwera, jest współdzielony wraz z inną firmą, tyczy się to przestrzeni dyskowej jak i przestrzeni dotyczącej poczty)

i teraz moje pytanie, czy istnieje możliwość aby strona pozostała tam gdzie jest a poczta znajdowała się na innym serwerze? a jeśli tak to jaki serwer polecacie? (jedyne na czym mi zależy to jak największa ilość miejsca dyskowego do przeznaczenia na pocztę (około 50 emaili imiennych obecnie każdy posiada 500mb rozprzestrzenieni dyskowej- w serwisie home.pl) ale niestety taka ilość miejsca jest zbyt mała.

I jeszcze jedno pytanie, czy stawianie poczty na własnym serwerze NSA ma sens? czy lepiej w ogóle takiej opcji nie brać pod uwagę?

Moim zdaniem bez sensu, NAS to NAS i służy do czegoś innego. Czy się da? Wszystko się da, tylko pytanie czy ma to sens.

Da się, ale musisz mieć możliwość ustawienia tego na serwerze DNS, jeśli masz swój serwer DNS to nie ma problemu, jeśli korzystasz z DNS firmy home to musisz zobaczyć czy taka możliwość istnieje w panelu (raczej powinna być) jeśli nie do nie masz takiej możliwości. Ogólnie za takie coś odpowiada rekord MX na serwerze DNS.

Przede wszystkim najlepiej sprawdzić gdzie obecnie kierują DNS’y.Żeby zmienić serwer poczty na inny - trzeba wyedytować minimum 2 rekordy - rekord MX i rekord SPF . Oba trzeba ustawić na rekord kierujący do nowego serwera pocztowego (admini serwera powinni podać te rekordy).

Ewentualnie podaj nazwe domeny to zobaczymy gdzie obecnie te DNSy kierują i gdzie takie ustawienia należy zmieniać.

Aha i to że dnsy np nie będą kierowały na home.pl to wcale nic nie zmienia. Można dnsy zmienic na home.pl , stworzyc tam własna strefę i przekierować stronę na obecny hosting, a poczte na inny serwer (wszelkich zmian dokonuje sie w panelu home).

Ogólnie sytuacja wygląda tak że urząd miasta posiada wykupiony serwer w home.pl a my jako instytucja kulturalna posiadamy pod domene na ich serwerze kultura.andrychow.eu wszystko jest wspolne poczte mamy imie.nazwisko@kultura.andrychow.eu

natomiast z powodu dużej liczby kont pocztowych kultury jak i urzędu nasza instytucja ma limit 500mb na skrzynkę, co w przypadku takich działów jak marketing itp…jest to zdecydowanie zbyt mala ilość, dlatego szukam alternatywy aby przedstawić szefostwu, wraz z orientacyjnymi kosztami utrzymania.

Weźcie jeden z wyższych pakietów na Hekko. Wiadomo, że będzie lepiej. Trzymanie serwisów na drogich serwerach całkowicie mija się z celem - nie otrzymacie jakości, będzie to byle jak działało. U siebie mam bardzo wysokie limity liczby wiadomości dziennie, podobnie z transferem.

Procedury wewnętrzne wymagają przedstawienia minimum 3 ofert, od 3 różnych firm dotyczące tego samego produktu/usługi.

 

hej sprawdźcie Google Apps for Work. Z tego co pamiętam 30 GB na skrzynkę, dysk na pliki, foldery, czaty. Korzystamy i jesteśmy zadowoleni.

Szczegóły https://apps.google.pl/

Jeżeli potrzebujesz ofert tu masz listę partnerów

https://www.google.com/a/partnersearch/?hl=pl&_ga=1.78039892.1968192079.1453314597#home

mam nadzieję że pomogłem

 

Jedną propozycję zatem już macie. Dobierzcie sobie kolejne, poczekajcie na propozycje. Unikajcie duży i drogich firm. Niestety to nie przekłada się w ich przypadku na jakość usług, a raczej nie o to tutaj chodzi, prawda?

Witam ponownie, dziękuje wszystkim za chęć pomocy i propozycje, temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam.

Propozycje poszły, ale jakie decyzje, jakie wnioski :wink: Skoro ludzie się produkuja, to chcieliby również wiedzieć, jakie były tego wszystkiego efekty.

Przez 99.7% czasu masz rację.

Ja niestety nie jestem osobą decyzyjną, wiec mogę tylko przedstawić ofertę na podstawie waszych opinii i propozycji. :wink:

I co wybraliście? W ostatnim czasie mieliśmy na rynku całkiem poważny pad dużej firmy hostingowej.

W sumie to trudno się było spodziewać, że to może się tak skończyć. A tu proszę.

Niestety nic się nie zmieniło, z powodu dość dużych zawirowań na szczeblu dyrektorskim oraz drobnej aferze z tym związanej, dodatkowo w październiku wybory. Mimo że temat nie został rozwiązany prawdopodobnie gdy dojdzie kiedyś do zmian to będzie to albo nadal home albo ovh.

Powodzenia, ale jak doskonale wiesz - to nie są najlepsze wybory.
Jednak obyście tylko nie mieli problemów :wink: