Poczta każe samemu szukać paczki

poczta
paczka
listonosz
niekompetencja
aliexpress

(asus2017) #1

Zamówiłem na AliExpress konsolę przenośną z opcją śledzenia paczki (na szczęście) i dziś się dowiedziałem, że paczka jest do odebrania w innej części mojego miasta. Przez cały dzień byłem w domu listonosza nie było także awiza nie ma skrzynce. Czy mogę złożyć skargę na listonosza, jeśli tak gdzie to uczynić na poczcie, czy przez internet?

PS Jutro odbieram paczkę.


#2

nie możesz.


(lordjahu) #3

Skąd się dowiedziałeś?
Czasami bywa tak że listonosze są przeładowani listami i nie węzmą każdego awizo dostępnego na poczcie.


(asus2017) #4

Zastanawia, dlaczego moja konsola jest do odebrania w innej części miasta. Jak są przeładowani listami to mojego awiza nigdy nie otrzymam.


(lordjahu) #5

Poczekaj dzień, dwa. Listonosze mają ciężką pracę. Mój list z patyczkami z DKMS dostarczali 3 dni a nie biłem piany z tego powodu.


(krystian3w) #6

U mnie na 12 piętro raz na rok wjadą z listem poleconym (winda najczęściej tego dnia sprawna - ktoś ma jakiś lęk przed małymi pomieszczeniami / windą pewnie), najczęściej awizo i muszę odbierać w ajencji pocztowej, bo pocztę na osiedlu zlikwidowano i przenieśli się do małego pomieszczenia.


(asus2017) #7

Czy ty Lord rozumiesz, że ja po swoją paczkę muszę jechać w inną część miasta, żeby odebrać. Żeby dostarczyli paczkę do poczty blisko mojego zamieszkania (to bym nic nie pisał) ale dostarczyli ją na pocztę, do której akurat nie mam blisko.


#8

Było zamówić kurierem jak jaśnie hrabia ma takie wymagania :slight_smile:


(asus2017) #9

Kurier EMS kasuje więcej niż paczka jest warta a czas dostawy to od 20 do 41 dni. Trochę już przesyłek miałem i pierwszy raz mam taki numer, aby tak poczta skrewiła.


(freshmeat) #10

Jaśnie hrabia wymaga, żeby firma wywiązała się z usługi za którą wzięła pieniądze.


(dark__jedi) #11

Przesyłka może jest w urzędzie UP, a powinna w filii FUP. Czasami może się takie coś zdarzyć i można pisać skargę. Piszesz skargę do UP lub FUP, które są przypisane w twoim rejonie i zanosisz, dostając na swojej kopii potwierdzenie przyjęcia pisma.

Znając życie, emocje ci zejdą i odpuścisz. To też jest wyjście.


(lunareth) #12

Ja tez tak miałem. Dopoki nie dostales awiza to paczka jeszcze do ciebie nie dotarła. Po prostu za niedlugo przesla z jednego urzedu pocztowego do tego do ktorego ma to dotrzec. Sam tak mialem w styczniu i jakos piany nie biłem. Jeśli masz kogos zaskarżać to chińczyka albo jego rodzimą pocztę bowiem oni organizowali wysyłke i pośrednictwo w Polsce. Trochę cierpiwości i wszystko będzie dobrze.


(-Puma-) #13

Ostatnio zamawiałem kilka paczek z AliExpress. Wszystkie są dostarczane do innej poczty niż moja, dopiero potem dostarczają do mojej gdzie listonosz odbiera (taka jest procedura).


(daras28-82) #14

Przeładowanie listonosza to nie problem adresata.
Adres jest na paczce, zapłacono za doręczenie paczki na wskazany adres.
Dzwonić na pocztę z awanturą i żądać doręczenia paczki.

Kiedyś tak zrobiłem i listonosz po pracy mi paczkę przyniósł przepraszając bo cośtam, bo on teraz ma problemy…
Przeładowani czy nie najczęściej wypełniają druczki przed wyjściem.
Często się głupio tłumaczą że to duże i ciężkie, jak by tak było nie zostało by przyjęte jako “list polecony”.


(Radek68) #15

I to jest właściwa odpowiedź. Paczka jest w UP i teoretycznie mógłbyś ją już tam odebrać, ale docelowo trafi do właściwej filii i dopiero wtedy zostanie dostarczona (lub awizo).


(asus2017) #16

To przyznam, że masz dziwną pocztę, gdyż śledzę paczki i zawsze lądują na mojej poczcie. Przyznam Lunareth, że twój tekst mnie zaskoczył (Jeśli masz kogos zaskarżać to chińczyka albo jego rodzimą pocztę bowiem oni organizowali wysyłke i pośrednictwo w Polsce) możesz wyjaśnić skąd ci przyszedł do głowy tak absurdalny pomysł że oni organizowali pośrednictwo w Polsce.


(lunareth) #17

Jakoś muszą sie dogadywać z naszą pocztą (więc pewnie i mają jakiś na nią wpływ), skoro wysyłają za darmo rzeczy o wartości nie przekraczająjącej wartości najtańszej przesyłki realizowanej przez Pocztę Polską.


(LORDEK) #18

To, że jest w urzędzie pocztowym w Twoim mieście, nie oznacza, że jest fo odebrania. Też nie raz śledziłem paczki i widziałem, że dzień, dwa leży na głównej poczcie, ale w końcu trafia do Filii w mojej okolicy, a awizo trafia do skrzynki. A to, że listonosz nie wszedł ani razu na moje piętro trzypiętrowego bloku tylko wrzucił awizo to inna bajka. Nawet urzędowych pism nie wnosi, a skarga ode mnie i od innych mieszkańców niewiele dała. Ogólnie dostałem odpowiedź w guście “wiemy o problemie, ale nam się nie chce nic z tym robić”.


(betmariss) #19

U mnie też zawsze paczka ląduje najpierw na poczcie głównej, a czasem dopiero na drugi dzień w UP właściwym dla mojego miejsca zamieszkania. To normalne i nigdzie nie musisz jeździć tylko cierpliwie zaczekać. A jeśli masz wątpliwości, to zwyczajnie zadzwoń na tę pocztę i zapytaj


(asus2017) #20

Z tego, co się dowiedziałem na poczcie to poczta coś namieszała do teraz jest że paczka jest do odebrania w innej części miasta. Na poczcie nie mogli mojej paczki znaleźć, gdyż listonosz całe awizo namieszał. Napisał złe nazwisko i numer mieszkania do tego wpisał zły dzień tygodnia i się zaczęło szukanie na poczcie paczki.

PS U mnie zawsze paczka ląduje u mnie na poczcie nigdy gdzieś indziej.

PS 2 Czyli jak wysyłam komuś za granicę paczki to mam wpływ na niemiecką pocztę i się z nią dogaduje czy ty sam przeczytałeś co napisałeś.

PS 3 Że sprawa się rozwiązała to temat można zamknąć dziękuje wszystkim za pomoc…