Poczta, klient pocztowy? ? ? Co używać?

Nie umiem tego konfigurować i jestem zielony w tym temacie…

W ogóle warto jest używac czegoś innego niż normalnie wejść na strone poczty…pl

serwer poczty przychodzącej POP3

serwer poczty wychodzącej SMTP

Mam taki program Microsoft Office Outlook z office 2003 nadaje się to. czy lepsze cos innego #-o

I w ogóle najlepiej w jakim portalu mieć pocztę interia, onet wp, o2 co tam jeszcze w czym :arrow: wy macie? ? ?

od chwili pojawienia się gmail, wszystkie inne serwery pocztowe wymiękają

nom gmail jest najlepszy :slight_smile: załóż sobie tam pocztę

a co do wp to mi sie nie podoba ma błędy lepsza jest już interia ( szybko ładuje załączniki i lepiej nie porownywac do wp ;/ )

Nie napisałeś gdzie masz swoje konto pocztowe. Zazwyczaj masz tam informację (często z obrazkami) jak poprawnie skonfigurować klienta poczyty - FAQ.

Sposób aby sprawdzać swoją skrzynkę za pomocą programu a nie wchodzenia przez stronkę moim zdaniem jest wygodniejszy i szybszy.

MS Outlook nadaje się do tego a co będziesz ewentualnie używać zależy głównie od ciebie. Na vortalu jest dostępne kilka programów do tego służących Klienty poczty e-mail. Ja ze swej strony polecam Mozilla Thunderbird

Co do tego gdzie konto jest najlepsze to było już kilka tematów na forum więc użyj opcji :szukaj!!:

Edit: Zanim zaczniesz pytać o coś zerknij do szukajki :x

Przykładowe linki jak skonfigurować program pocztowy:

:arrow: Konfiguracja kont pocztowych - zbiór linków

:arrow: Konfiguracja Thunderbird dla Gmail

:arrow: Konfiguracja Thunderbirda

:arrow: Konfiguracja Poczty Gmail w programach pocztowych

a czemu gmail jest the best? ? ?

czyli co nawet nie tworzyć tego klienta pocztowego w Outlook? ? ? tylko ten gmail? ? ?

Było już wiele tematów tego typu na forum. Zerknij do szukajki :evil:

Outlook to klient poczyty (program za pomocą, którego możesz sprawdzać konto, wysyłać maile, etc.). Zerknij przynajmniej najpierw w linki, które podają inne osoby. Masz tam przecież opisy innych programów.

Gmail zaś to strona na której możesz założyć konto (coś jak np. interia.pl, tlen.pl, itp.)

Edit:

Znowu temat z forum

:arrow: Gdzie założyć konto pocztowe ?

ok tylko powiedz mi czy warto teraz z tego gmaila przejść na outlook’a bo tam nawet fajne opcje są :smiley:

nie warto, odbierasz pocztę gdzie chcesz i kiedy chcesz, nie martwisz się skutkami formatowania i instalacji nowego systemu

Gmailem zrobisz wszystko to co klientem, do tego Gmail Notifier i jest miodzio.

Gdzie w gmailu czy outlooku :o

:arrow: O Gmailu

:arrow: O Outlook 2003

Reasumując:

  1. Zastanawiasz się gdzie założyć konto (np. gmail, tlen, interia).

  2. Zakładasz konto i masz własny adres e-mail.

  3. Decydujesz się czy będziesz korzystać ze swojego konta przez stronę www czy przez klienta poczty (wybór zależy od ciebie, ja przezwyczaiłem się do klienta poczty i z niego korzystam od lat - można np. wybrać takiego, który przenosisz na pendive, lub ustawić go tak aby zostawiał kopię wiadomości na serwerze). Ewentualnie w wypadku gmail możesz użyć Gmail Notifier

  4. Jeżeli wybrałeś obsługę przez stronę www używasz sobie do woli. Jeżeli zdecydowałeś się na klienta poczty to musisz go zainstalować i skonfigurować.

Linki jak to zrobić masz już na forum.

A ja Ci polecam klienta pocztowego (co prawda płatny ale przez wielu w tym mnie uważany za najlepszy a na pewno najbardziej rozbudowany) The Bat! a tak wyglądają ustawienia GMail

34b8cf82bcd29dafm.png

tu innych:

interii http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0da … ddd15.html

tlen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c8 … ead42.html

w razie problemów z pocztą odsyłam cię do je pomocy. Chyba każda objaśnia jak skonfigurować ją z klientami np. poczty onet

http://poczta.onet.pl/pomoc/13224,0,27, … pomoc.html

a wirtualna polska jakie ma te

wychądzące serwery POP3

przychądzące SMTP

bo to musz epodac w ym kliencie outlook

Czy coś takiego już podawałem?

Masz tam również opisaną konfigurację konta na wp :? - dokładniej link do helpa na WP (pierwszy link w pierwszym poście).

Wykaż odrobinę samodzielności :!:

http://profil.wp.pl/pomoc.html#pcz