Poczta - możliwe wysyłanie lecz nie odbieranie

Korzystam pod Vistą Foxmaila, po długich męczarniach mogę wysyłac pocztę (chociaż nie wiem, co się stało, że mogę), ale wciąż nie mogę odbierać. Czy ktoś może zna powód? SMTP Autenthication oraz POP jest zaznaczony.

Na jakim serverze masz założoną poczte ?

WIRTUALNA POLSKA

Sprawdź, czy serwer pocztowy WP nie wymaga jakichś specjalnych ustawień - powinna być o tym informacja w systemie WWW poczty WP. Kiedyś np. większość dostawców wprowadziła uwierzytelnianie i trzeba to było włączyć w programach pocztowych…

Uwierzytelnianie mam włączone. Co dziwne, z innego kompa, pod win2000, pocztę odbieram bez problemu, natomiast spod Visty mogę tylko wysyłać. Przeszukałem całą WP, ale dla Firefoxa konfiguracji nie ma. Musi być coś w Viście, że nie chce przyjmować wiadomości.

nie możliwe… do wp.pl kofiguracja musi być jak tu na tej str. http://poczta.wp.pl/d625/opcje-parametry.html

Wszystko w kliencie poczty ustawione jest tak, jak w patrametrach - a więc myślę, że to problem visty - musi blokować pocztę. Dodałem Foxmaila do firewalla oraz dodałem porty i nic. POMOCY!

A nie moznaby tak Windows Maila skonfigurowac? Dobry, szybki i wydajny i co najwazniejsze latwy w obsludze. A wszystko dziala od yahoo przez gmail do o2.pl :wink:

Wszystko fajnie, tylko, jak mi szlag trafi system, to i pocztę, a prze FOXMAILU umieszczam go na innej partycji i mam gdzieś niestabilność systemu. Mój problem musi tkwić w ustawieniu Visty, ponieważ nie chce mnie wpuszczać np. do banku przez Mozillę, tylko przez IE, ale nawet wtedy w banku nic nie mogę zrobić, bo ma problem z wczytywaniem komponentów JAVA. W CZYM MOŻE TKWIĆ PROBLEM?