Poczta na Onet.pl a IMAP

Czy Onet obsługuje pobieranie wiadomości przez protokół IMAP? Nigdzie takowej informacji nie znalazłam. Pytam gdyż administrator na mojej uczelni umożliwia kozyrtanie z darmowej skrzynki pocztowej i co ciekawe działa w niej protokół IMAP. Chciała bym korzystać także z tego protokołu na swojej skrzynce w Onet.pl ale nie widzę nigdzie o tym informacji. Czyżby Onet był tak zacofany?

To raczej nie jest kwestia zacofania ale zwykłych interesów.

Jeżeli otworzysz w swoim mieście sklep z butami, to czy wywiesisz w tym sklepie listę adresów innych sklepów tej branży? :slight_smile:

Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli?

Mam na myśli tylko tyle, że dla Onetu to nie jest dobry interes, by w jego skrzynce pocztowej była odbierana i przechowywana poczta z innych kont.

Co najciekawsze, to o czym piszesz to jest właśnie wcale nie zły interes - klient jest na Onecie i na Onecie ogląda reklamy czytając swoją pocztę z innego serwera - czyli przywiązuje użytkownika do danego portalu, użytkownika, który nie odchodzi do konkurencji aby sprawdzić pocztę. A że pojemność dysków jest większa wymagana… Dziś to mały problem, np. Interia nie ma ograniczenia objętości skrzynki pocztowej. Mam na Interii, która nie obsługuje IMAP, kilka kont i każde z nich pobiera pocztę z innych kont pocztowych na całkowicie innych serwerach. No i ta poczta jest przechowywana na serwerach Interii.

Jestem prawie pewny, że na np. Onecie też tak można zrobić - to nie ma nic wspólnego z IMAP.

A jeśli chodzi o IMAP - czy Ty wiesz co to jest IMAP? Nie pisz bzdur, skoro nie masz o czymś pojęcia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/IMAP

http://www.uci.umk.pl/studenci/poczta/roznice/

http://docs.kde.org/kde3/pl/kdebase/use … hatis.html

Po krótce - IMAP umożliwia bezpośredni dostęp do wiadomości i folderów poczty na serwerze za pomocą klienta pocztowego - widzisz je w taki sam sposób jakbyś się zalogował na serwer pocztowy za pośrednictwem strony www.

Są 3 podstawowe protokoły łączności z serwerem email: POP3 - chyba najpopularniejszy za pomocą klienta pocztowego, IMAP - o który było pytanie w tym wątku - za pomocą klienta email, ale wygoda i obsługa jak przez www, oraz HTTP - “wchodzisz” na swoje konto pocztowe za pomocą przeglądarki internetowej.

W przypadku IMAP wiadomości nie muszą (ale mogą) być ściągane i przechowywane w Twoim komputerze a mimo to wygląda tak jakby one na nim były.

groldominika , z polskich bezpłatnych serwerów pocztowych, chyba żaden nie ma obsługi IMAP, prawdopodobnie ze względów oszczędnościowych - “za darmo” wolą udostępnić podstawową funkcjonalność, IMAP jest najczęściej dostępny na serwerach komercyjnych, z z popularnych bezpłatnych - Gmail.