Poczta na Vista Home Premium

Witam, mam problem, i nie mam kogo zapytac.

Kupilam laptopa z Vista Home Premium i bezprzewodowym internetem. Nie moge uruchomic poczty. Po utworzeniu konta system kwestionuje i serwer poczty wychodzacej (wpisywalam POP3 albo IMAP), i przychodzacej (SMTP). Jak powinnam to ustawic? Moze to glupie pytania, ale przez kilka lat nie korzystalam z prywatnej skrzynki, ktora mialam kiedys na Outlooku, ale na innym komputerze.

Z gory dzieki za wskazowki.

Napisz jaka to poczta e-mail to pomyśle is sprawdź czy dobrze masz ustawione (pewnie źle) :smiley:

poczta jest na poczta.onet.pl, nie wiem jak sie sprawdza! wprowadzalam konto tak jak kiedys. Trafilam gdzies na informacje, ze Vista Mail nie wspolpracuje z serwerami SMTP i jeszcze jakims.

Współpracuje. Podaj jak ustawiłaś serwery?

Powinno być np:

pop3.poczta.onet.pl

smtp.poczta.onet.pl

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 0:21 został dopisany post przez Hashi

Wejdź w -> Narzędzia -> Konta -> Właściwości konta -> Serwery -> Serwer wymaga uwierzytelnienia -> Ustawienia -> Użyj tych samych ustawien…

Przy pierwszym wysłaniu pyta o email i hasło.

Dalej nie dziala! dostaje taki komunikat : "Nie można odnaleźć hosta POP3. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera.

Konto: ‘POP3 (1)’, Serwer: ‘POP3’, Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D"

Tu jest opisany numer błedu:

http://support.microsoft.com/kb/813514/pl

Proponuje utworzyć jeszcze raz konto podając wszędzie pełny e-mail (oprócz pierwszego okna “Nazwa wyświetlana”).

Beata8591 , Mi działa wpisałem pop3.poczta.onet.pl i smtp.poczta.onet.pl i wszystko śmiga.Spróbuj jeszcze raz utworzyć konto pozdrawiam.

a proxy?? jeśli masz internet w osiedlówce to musisz proxy skonfigurować

Beata8591 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif