Poczta o2 - “Wykryliśmy na tym koncie niepożądane działania”

Witam, wczoraj wchodząc na email o2 dostałem powiadomienie, że wykryto niepożądane działania na moim koncie i żeby zmienić hasło.

 1. Nigdy nie loguje się z nieznanych hotspotów
 2. Uważam co i skąd pobieram
 3. Nie udostępniam nikomu moich haseł.
  Moje pytanie jest następujące : Czy mam się o co martwić? Przeczytałem gdzieś, że wynikiem takiego komunikatu może być np. że było dużo logowań z różnych części świata .
  Zamieszczam również logi z FRST.
  Pozdrawiam.
  Plik FRST : http://wklej.org/id/3317314/
  Plik Shortcut: http://wklej.org/id/3317316/

Brak loga Addition.txt

Plik addition : http://wklej.org/id/3317317/

p.txt (511 bajtów)

Adwcleaner : http://wklej.org/id/3317349/
fixlog : http://wklej.org/id/3317351/

A nie zastanowiłeś się, że to może być klasyczny pishing? W emailu był link, w który kliknąłeś a by się zalogować na koncie a potem podałeś login i hasło?

Ten komunikat nie był w formie emaila tylko pojawił się od razu po zalogowaniu i nic innego nie było można zrobić na koncie .

No to w czym masz problem? Zmień hasło, jak cię prosi support, dodatkowo włącz sobie 2FA jeśli na tym czymś jest ta opcja i tyle. Sprawa ogarnięta.

A o resztę to pytaj obsługę portalu o2, a nie nas tutaj.

Chodziło mi o sprawdzenie czy mam się o co martwić. Chciałem sprawdzić czy mój komputer nie jest zainfekowany, bo W komunikacie było napisane ze hasło zostało przejęte przez wirusa, teraz dużo sie mówi o przyjęciach kont i po prostu się wystraszylem.

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.

Zrobione .
http://wklej.org/id/3317422/

Dlatego napisałam, by sobie włączyć na tym koncie 2FA. Na innych również. To dobra i skuteczna metoda przeciwko przejmowaniu kont, nawet gdy ktoś pozna do nich hasła.