Poczta Outlook.com co to za aktywność - też to macie?

Witam.

Używam poczty outlook. Ostatnio w dziale mojej aktywności na koncie zauważyłem podejrzane zdarzenia. Oprócz moich logowań mam również sporo wpisów oznaczonych jako “Test zabezpieczeń” wykonywane z nieznanej przeglądarki oraz nieznanego urządzenia. Lokalizacja to Stany Zjednoczone.

Tutaj screen jak to wygląda: https://www.dropbox.com/s/g52knijxxmlxs5p/testzabezpieczeń.png?dl=0

Oczywiście zmieniałem hasło, mam weryfikację dwuetapową i tak dalej. A ta aktywność ciągle jest.

I jeszcze jedno, od paru miesięcy w nagłówku poczty oprócz napisu “Poczta programu Outlook” mam dopisek w nawiasie “(wersja Preview)”

https://www.dropbox.com/s/0mmh6ky8plidogq/wersjapreview.png?dl=0 . Nie wiem dlaczego i co to oznacza. Wiem, że na kontach innych czegoś takiego nie ma. Od momentu pojawienia się dopisku poczta chodzi bardziej ociężale niż wcześniej, choć wizualnie właściwie nic się nie zmieniło.

 

Czy ktoś z użytkowników poczty od Microsoftu mógłby mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Zmień hasło łącznie z hasłem dla aplikacji, które nie obsługują weryfikacji dwuetapowej. W moim przypadku kilka razy dziennie, ktoś się łączył z pocztą, po zmianie hasła już nie może się zalogować, ostatnio nawet ktoś z Vietnamu próbował się zalogować na moje konto…

Swoją drogą przejrzyj jakim apką dałeś dostęp do konta m$ 

https://account.live.com/consent/Manage?mkt=en-GB

Wszystko to mam pod kontrolą. Uprawnienia ma jedynie aplikacja Outlook na Androida, hasło zmieniałem dwukrotnie na dwóch różnych komputerach, mam włączoną weryfikację dwuetapową i nie przychodzą mi żadne kody do logowania oprócz oczywiście moich. Nadal mam mnóstwo wpisów z serii “Test zabezpieczeń” i cały czas z wyżej podanego numeru IP.

 

Proszę o pomoc, bo zaczyna mnie to niepokoić.

U mnie również wyskakują testy zabezpieczeń - ale - nie tak często. Myślę, że to sam M$ wykonuje testy wg metody słownikowej i sprawdza siłę hasła.