Poczta Polska - czy oni są naprawdę tacy powolni?

Z reguły dochodziły szybciej niż priorytety (przynajmniej te które ja wysyłałem).

Może mam farta ale ja nie narzekam na pocztę polską jak wyślę priorytetem w wawy do krakowa lub idzie do mnie z krakowa do wawy to max 2 dni idzie.

Nie wiem czy nie jest tak, że z jednej miejscowości jest mało paczek to poczta poczeka pare dni żeby się ich więcej zebrało i hurtem przewożą?

Raczej nie:)

ja nie wiem ale praktycznie ZAWSZE kiedy wysylalem\zamawialem przesylka dochodzila szybko

poniedzialek wysylam\ktos mi wysyla - sroda paczka jest na miejscu

U mnie tak samo dzień dwa i była.

Też tak mam, 2 dni. Ale jak ktos mieszka w miasteczku gdzie jest 1, 2 paczki na kilka dni do wysłania to może szkoda im benzyny, czy czym tam transportują te paczki (może pociągi) to zbiorą kilka i wtedy, tylko teoria :slight_smile:

Mi się wydaje, że tylko wożą samochodami, bo jakby wozili PKP to już wogóle byśmy czekali…

Hmm, u nas listonosz jeździ żukiem, ma paczki w samochodzie ale roznosi awiza… Paczek nie przynosi … :?

Podobno poczta ma wolne stanowiska na rozwożenia paczek oraz na stanowisko listonosz :slight_smile: Od paczki dostarczonej dają: 2,5 zł netto. A listonosz: 6 zł/ h netto. Zachęcam do pracy :stuck_out_tongue: ha

A ja czekałem zawsze tak 2-3 dni i jest git, ale odkąd wysłałem kilka miesięcy temu telefon na allegro to wole już nie kupować po przez pocztę bo gdy go ładnie zapakowałem i w ogóle to pani z poczty całą paczkę położyła na ziemi i kopnęła pod ścianę

generalnie czasami są opóźnienia na poczcie ale nigdy nie czekałem na przesyłkę dłuzej niż 9 dni i jak za tą cenę myślę że zawsze wszystko było ok :slight_smile:

za to np z firma kurierską siódemka miałem same problemy 2 razy realizowała przesyłkę i 2 razy były problemy ( w tym raz paczka zginęła)

generalnie podchodzę do tego tak

  • płacę mniej wybieram pocztę polską i jestem skazany na czas jej realizacji

  • płacę więcej i wybieram firmę kurierska gdzie dostaje numer przewozowy przesyłki i w każdej chwili mogę sie dowiedzieć co z nią się dzieje !

Ja czekam już drugi tydzien na przesyłkę z allegro. Zamówiłem głupią folię na ekranik telefonu.

Właśnie napisałem maila do sprzedajacego, czy paczka w ogóle została wysłana.

Masakra.

ja byłam w szoku, bo wysłałam listem priorytetowym (w kopercie bąbelkowej) książkę i kartkę urodzinową do koleżanki. specjalnie wysłałam prawie tydzień wcześniej żeby doszła na czas, a tu proszę, 24 h i list był już w jej rękach… trasa Białystok - Lublin. nieźle… no ale to nie była paczka

Listy priorytety i polecone dochodzą raczej szybko, więc jak kupujecie coś małego, na przykład baterię, to wybierajcie list:)

Klient odesłał do mnie towar w sobotę (warminsko mazurskie) a już dziś przed 12:00 miałem ją u siebie (śląsk), miłe zaskoczenie i pomimo wielu wysyłek pp, nigdy nie miałem z nią złych doświadczen (odpukać).

hmmm w poń wyslalem przesylke za pobraniem a w piatek juz mialem pieniadze … nie wiem czemu wszyscy tak narzekaja ;]

Ostatnio zamawiałem książkę w księgarni internetowej - miała iść priorytetem - szła chyba 3 lub 4 dni o ile dobrze pamiętam. Nie najgorzej.

No ale czasem nawet ślimak jest szybszy od poczty, o czym pewnie wielu z Was słyszało:

http://deser.gazeta.pl/deser/1,83452,4883864.html

jestem dumny z poczty, chodz raz w zyciu?: Paczka z kołobrzega na slask w 24 H !

Ja nie narzekam na usługi Poczty Polskiej, każdą paczkę jaką zamówiłem dostawałem max do 3dni, zawsze brałem za pobraniem pocztowym, priorytetem. Takich paczek zamówiłem 33 i każda była w całości nie naruszona.