Poczta Polska i szybkość paczek?

(Allegretto14) #1

Witam. Czy jest to normalne aby paczke wyslana do mnie 1 wrzesnia (sobota) jako EKONOMICZNA jeszcze nie doszła? (miała przebyc drogę około 300km). Ile woogle paczki ekonomiczne idę? Bo na stronie poczty to same "brednie."

Nawet nie czytaj tego co piszą na stronie Poczty. Podobno paczka priorytetowa powinna dotrzeć na drugi dzień. Wysyłałem w ten sposób dość sporo przesyłek - najszybciej doszła po 3 dniach, najpóźniej - po prawie 2 tygodniach.

Co do przesyłek ekonomicznych - z tymi problemów nie miałem. Zazwyczaj dochodziły po 2-3 dniach (priorytety nie mają sensu, u mnie zawsze dochodzą dłużej niż ekonomiczne)

(Allegretto14) #3

Do mnie paczka miała być wysłana priorytetem, ale osoba która ją wysyłała wolała zaoszczędzić 1 zł :slight_smile: i wysłać jako paczka ekonomiczna.

Ps. Zapłaciłem za wysyłkę 15 zl !!

(D Kadzinska) #4

ja czekam na paczke wysłaną 1 września za pobraniem,ekonomiczną i boje się że nie dojdzie do mnie, jutro mija cały tydzień! Najciekawsze, że

nadawca i ja mieszkamy w tym samym mieście więc teoretycznie powinienem dostać przesyłke bardzo szybko.Żałuje że wolałem odpoczywać w tym czasie poza miastem niż pójśc i odebrać towar osobiście.Zrobiłbym to wczoraj i miałbym 15zl w kieszeni.

(Allegretto14) #5

Zadzwon na pocztę na tzw. "dział paczek", podaj swoje dane i ci powiedzą czy mieli taką paczkę.

Ja dzowniłem na swoją pocztę..ale i tak "głów**" pomogli ;/

(D Kadzinska) #6

Byłem na poczcie ale powiedzieli mi że nie mają paczki i nie wiedzą kiedy bedzie.Spodziewalem się takiej odpowiedzi, już kiedys czekalem na przesyłke 2 tyg.,oczywiście"priorytet" i rozmawiałem z dokładnie ta samą "kompetentną" osobą.Pozostaje miec nadzieje ,że kiedys dojdzie.

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 13:57

Miałem zapłacic za paczke 500zł(łakomy kąsek) więc obawiam się czy nie stało się z nią cos dziwnego :?

(Allegretto14) #7

Może do mnie też kiedyś dojdzie ;/ ,a jak nie to pozostaje wysunąć jeden wniosek " Poczta kradnie, wciąż..i pewno tak będzie bez końca"

(Edgarmks) #8

Ja czekam na paczkę za pobraniem od poprzedniego piątku czyli cały tydzień :x :? Paczka nie została wysłana priorytetem

(Allegretto14) #9

(Lksstudzionka) #10

Poczytajcie regulamin, maja chyba 14 dni czasu na dostarczenie przesyłki, po tym czasie nadawca może zacząć jej "szukać".

Wyłałem/dostałem już setki przesyłek ekonomicznych czy priorytetowych wszystkie dochodziły max po 5 dniach, ale najczęściej po 2 (nawet z drugiego końca Polski) :stuck_out_tongue:

(system) #11

Ja też sporo tego wysyłam i odbieram. Już nie pamiętam kiedy dostałem priorytet na czas, co do wysłanych to klienci też często pytają czy wysłane itp. Rekord to paczka która szła ponad tydzień no i 2 mi ukradli :confused: Wszystko się pogorszyło od początku tego roku gdy listonosze dostali podwyżki i ceny posżły w górę.

(Allegretto14) #12

Te dwie paczki które ci ukradli to były paczki zwykle ? czy były na nich podane wartości ??

(system) #13

Obie priorytetowe, wartościowych nie kradną :stuck_out_tongue: bo odrazu wiadomo kto ukradł.

(Allegretto14) #14

Do mnie juz tydzien EKOnomiczna idzie, bez wartości wpisanej , ciekawe czy dojdzie czy tez ktos sie wzbogacil ?