Poczta Polska i szybkość paczek?


(Allegretto14) #1

Witam. Czy jest to normalne aby paczke wyslana do mnie 1 wrzesnia (sobota) jako EKONOMICZNA jeszcze nie doszła? (miała przebyc drogę około 300km). Ile woogle paczki ekonomiczne idę? Bo na stronie poczty to same "brednie."


#2

Nawet nie czytaj tego co piszą na stronie Poczty. Podobno paczka priorytetowa powinna dotrzeć na drugi dzień. Wysyłałem w ten sposób dość sporo przesyłek - najszybciej doszła po 3 dniach, najpóźniej - po prawie 2 tygodniach.

Co do przesyłek ekonomicznych - z tymi problemów nie miałem. Zazwyczaj dochodziły po 2-3 dniach (priorytety nie mają sensu, u mnie zawsze dochodzą dłużej niż ekonomiczne)


(Allegretto14) #3

Do mnie paczka miała być wysłana priorytetem, ale osoba która ją wysyłała wolała zaoszczędzić 1 zł :slight_smile: i wysłać jako paczka ekonomiczna.

Ps. Zapłaciłem za wysyłkę 15 zl !!


(D Kadzinska) #4

ja czekam na paczke wysłaną 1 września za pobraniem,ekonomiczną i boje się że nie dojdzie do mnie, jutro mija cały tydzień! Najciekawsze, że

nadawca i ja mieszkamy w tym samym mieście więc teoretycznie powinienem dostać przesyłke bardzo szybko.Żałuje że wolałem odpoczywać w tym czasie poza miastem niż pójśc i odebrać towar osobiście.Zrobiłbym to wczoraj i miałbym 15zl w kieszeni.


(Allegretto14) #5

Zadzwon na pocztę na tzw. "dział paczek", podaj swoje dane i ci powiedzą czy mieli taką paczkę.

Ja dzowniłem na swoją pocztę..ale i tak "głów**" pomogli ;/


(D Kadzinska) #6

Byłem na poczcie ale powiedzieli mi że nie mają paczki i nie wiedzą kiedy bedzie.Spodziewalem się takiej odpowiedzi, już kiedys czekalem na przesyłke 2 tyg.,oczywiście"priorytet" i rozmawiałem z dokładnie ta samą "kompetentną" osobą.Pozostaje miec nadzieje ,że kiedys dojdzie.

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 13:57

Miałem zapłacic za paczke 500zł(łakomy kąsek) więc obawiam się czy nie stało się z nią cos dziwnego :?


(Allegretto14) #7

Może do mnie też kiedyś dojdzie ;/ ,a jak nie to pozostaje wysunąć jeden wniosek " Poczta kradnie, wciąż..i pewno tak będzie bez końca"


(Edgarmks) #8

Ja czekam na paczkę za pobraniem od poprzedniego piątku czyli cały tydzień :x :? Paczka nie została wysłana priorytetem


(Allegretto14) #9

(Lksstudzionka) #10

Poczytajcie regulamin, maja chyba 14 dni czasu na dostarczenie przesyłki, po tym czasie nadawca może zacząć jej "szukać".

Wyłałem/dostałem już setki przesyłek ekonomicznych czy priorytetowych wszystkie dochodziły max po 5 dniach, ale najczęściej po 2 (nawet z drugiego końca Polski) :stuck_out_tongue:


(system) #11

Ja też sporo tego wysyłam i odbieram. Już nie pamiętam kiedy dostałem priorytet na czas, co do wysłanych to klienci też często pytają czy wysłane itp. Rekord to paczka która szła ponad tydzień no i 2 mi ukradli :confused: Wszystko się pogorszyło od początku tego roku gdy listonosze dostali podwyżki i ceny posżły w górę.


(Allegretto14) #12

Te dwie paczki które ci ukradli to były paczki zwykle ? czy były na nich podane wartości ??


(system) #13

Obie priorytetowe, wartościowych nie kradną :stuck_out_tongue: bo odrazu wiadomo kto ukradł.


(Allegretto14) #14

Do mnie juz tydzien EKOnomiczna idzie, bez wartości wpisanej , ciekawe czy dojdzie czy tez ktos sie wzbogacil ?