Poczta Polska -list polecony

(Hawrocik08) #1

Witam,

Mam takie pytanie, jak dlugo idzie list polecony?

(Bolo92) #2

Według tego co ja zamawiałem na allegro to kwestia skąd-dokąd. Jakie miasto, a odległość już mniej się liczyła.

Akurat zawsze czy mam przesyłkę listem czy paczką, staram się wybierać takiego sprzedawcę, który mieszka w wielkim mieście, bo z takiego miasta idzie wiele przesyłek i częściej samochody PP jeżdżą.

Kraków, Warszawa, rekord to na następny dzień ale list był na poczcie jak odbierałem, rekord do domu to 2 dni, ale to chyba była już mała paczuszka.

Za to miejscowość gdzieś już bardziej w rejonie gór, ok. 100km od Rzeszowa, akurat także było to chyba podpiętę nie pod list, ale pod paczuszkę to dostałem po 5 dniach.

(Danielm86) #3

dłużej niż powinien. Żenada. 20 km przemierzał 4 dni

(fiesta) #4

Zacznijmy od tego że poczta już nie ma takiej usługi teraz to sie nazywa priorytetowy, i jak już wspomniano niejednokrotnie idzie dłużej od normalnego (pomimo deklarowanego terminu 2 dni).

http://www.poczta-polska.pl/dtf_listp.htm

Jak tylko masz możliwość radzę skorzystać z usług konkurencji:

http://www.pocztex.pl/

Tam możesz przynajmniej śledzić swoją przesyłke.

(Kpc21) #5

Mylisz się. List polecony istnieje. Nie ma takiej usługi, jak list ekspresowy (właśnie zastąpiony przez priorytet).

List polecony stosuje się, kiedy musi być pewność że dotrze do adresata (z czym i tak bywa różnie).]

A Pocztex raczej trudno nazwać konkurencją Poczty Polskiej, kiedy jest to "Kurier Poczty Polskiej", jak piszą na swoich stronach internetowych.

-- Dodane 27.05.2009 (Śr) 23:18 --

Mylisz się. List polecony istnieje. Nie ma takiej usługi, jak list ekspresowy (właśnie zastąpiony przez priorytet).

List polecony stosuje się, kiedy musi być pewność że dotrze do adresata (z czym i tak bywa różnie).]

A Pocztex raczej trudno nazwać konkurencją Poczty Polskiej, kiedy jest to "Kurier Poczty Polskiej", jak piszą na swoich stronach internetowych.

(marcin82) #6

Witam.

Może ktoś przebije. Górny Śląsk. Dwustutysięczne miasto - zawiadomienie z sądu dotarło do znajomego już po dwóch tygodniach - polecony ze zwrotką ... I jak to wszystko ma działać? Co ciekawe, zwróćcie uwagę jeszcze na to, że znakomita część "czynności" pocztowych - obsługa pocztówek, listów, życzeń itp.) została zastąpiona komunikacją elektroniczną (komórki, maile, komunikatory).

(Kpc21) #7

Z kurierami jest niewiele lepiej.

Jedyna zaleta to to, że jest szybciej oraz paczka jest ubezpieczona. Poza tym - trzeba być w domu kiedy przyjeżdża kurier (lub odebrać przesyłkę w centrali odległej o wiele km). Nie można wybrać możliwości obejrzenia zawartości paczki przed zapłaceniem (na poczcie jest to możliwe za dopłatą). Paczkami rzucają tak samo, jak i na poczcie (nie zważając na symbole typu "kieliszek" itp).

(fiesta) #8

:oops:

Masz rację, sorki chwilowe zaćmienie.

(Hawrocik08) #9

List ma dojsc z miasta Dzierzoniow do Kluczborka. Idzie juz 8 dni i dojsc nie moze.

(Danielm86) #10

Ludziska. Nie wiecie o co tu chodzi? Trzeba rozwalić pocztę polską, przyjedzie niemiec i wykupi za grosze. Dlaczego dla obcokrajowca opłaca się cokolwiej w Polsce i działa jak należy? Kiedyś ktoś dobrze powiedział, że Polska to taka dziwny kraj.

(Bolo92) #11

Kurier- co do DPD to nie mam żadnych zastrzeżeń, zawsze paczka szybko i na drugi dzień. Raz b. miłe zdziwienie miałem, bo paczka wysłana była późno, a doszła przed 12 mimo brakuje jakichś specjalnych paczek typu bardzo ekspresowa itp.

UPS- zastrzeżeń raczej nie mam, po za 2 paczkami dość mocno pogniecionymi, na szczęście były dobrze zapakowane przez nadawcę i ogólnie bardzo trudne do uszkodzenia rzeczy.

GLS- do tego mimo 1x mam jakoś niechęć, ponieważ specjalnie wziąłem kuriera(mogłem tylko tego), potrzebne mi to było na jutro w tamtym czasie, a jak nie na jutro to już może się wlec. Pocztą mogłem zapłacic ok. 5zł za list i sobie czekać, a tak to na kuriera specjalnie czekałem i zapłaciłem 20zł.

Poczta- 26-05-2009 wysłana paczka z Krakowa, 28-05-2009 u mnie w domu.

(sosen86) #12

trzeba było wysłać priorytetem to zazwyczaj wciągu dwóch dni dostałbyś

(Kpc21) #13

Zazwyczaj jest tak, że wszystkie paczki idą z centrali do centrali w nocy. Więc nic dziwnego. Nie ma znaczenia, czy paczka będzie wysłana o 6:00 rano, czy o 17:00, a i tak będzie do centrali docelowej jechać przez noc. Potem rano kurierzy obsługujący poszczególne rejony dostają paczki i je do wieczora rozwożą.

Swojego czasu wysyłałem/odbierałem sporo paczek. Z doświadczenia wiem tyle, że z reguły szybciej dochodziły paczki zwykłe, niżte "priorytetowe". Najdłużej priorytet który wysłałem szedł prawie 2 tygodnie.

Nie dajcie się nabrać na te niby szybkie przesyłki Poczty Polskiej. To po prostu wyciąganie kasy od naiwnych ludzi, którzy chcą szybciej dostać przesyłkę.

(Kpc21) #15

A w przypadku konieczności szybkiego dostarczenia - kurier.

(Tabo89) #16

list polecony - około 4 dni (niezależnie od odległości) - czasem się zdarza, że z Gdańska do Zakopanego szybciej niż z Gdańska do Gdyni

list polecony priorytetowy - około 1,2 dni.

(Danielm86) #17

Ludzie cuda! Z Niemiec list przybył na drugi dzień. 20km polecony przemierzał 4 dni.:smiley: