Poczta Polska -list polecony

Witam,

Mam takie pytanie, jak dlugo idzie list polecony?

Według tego co ja zamawiałem na allegro to kwestia skąd-dokąd. Jakie miasto, a odległość już mniej się liczyła.

Akurat zawsze czy mam przesyłkę listem czy paczką, staram się wybierać takiego sprzedawcę, który mieszka w wielkim mieście, bo z takiego miasta idzie wiele przesyłek i częściej samochody PP jeżdżą.

Kraków, Warszawa, rekord to na następny dzień ale list był na poczcie jak odbierałem, rekord do domu to 2 dni, ale to chyba była już mała paczuszka.

Za to miejscowość gdzieś już bardziej w rejonie gór, ok. 100km od Rzeszowa, akurat także było to chyba podpiętę nie pod list, ale pod paczuszkę to dostałem po 5 dniach.

dłużej niż powinien. Żenada. 20 km przemierzał 4 dni

Zacznijmy od tego że poczta już nie ma takiej usługi teraz to sie nazywa priorytetowy, i jak już wspomniano niejednokrotnie idzie dłużej od normalnego (pomimo deklarowanego terminu 2 dni).

http://www.poczta-polska.pl/dtf_listp.htm

Jak tylko masz możliwość radzę skorzystać z usług konkurencji:

http://www.pocztex.pl/

Tam możesz przynajmniej śledzić swoją przesyłke.

Mylisz się. List polecony istnieje. Nie ma takiej usługi, jak list ekspresowy (właśnie zastąpiony przez priorytet).

List polecony stosuje się, kiedy musi być pewność że dotrze do adresata (z czym i tak bywa różnie).]

A Pocztex raczej trudno nazwać konkurencją Poczty Polskiej, kiedy jest to “Kurier Poczty Polskiej”, jak piszą na swoich stronach internetowych.

Dodane 27.05.2009 (Śr) 23:18

Mylisz się. List polecony istnieje. Nie ma takiej usługi, jak list ekspresowy (właśnie zastąpiony przez priorytet).

List polecony stosuje się, kiedy musi być pewność że dotrze do adresata (z czym i tak bywa różnie).]

A Pocztex raczej trudno nazwać konkurencją Poczty Polskiej, kiedy jest to “Kurier Poczty Polskiej”, jak piszą na swoich stronach internetowych.

Witam.

Może ktoś przebije. Górny Śląsk. Dwustutysięczne miasto - zawiadomienie z sądu dotarło do znajomego już po dwóch tygodniach - polecony ze zwrotką … I jak to wszystko ma działać? Co ciekawe, zwróćcie uwagę jeszcze na to, że znakomita część “czynności” pocztowych - obsługa pocztówek, listów, życzeń itp.) została zastąpiona komunikacją elektroniczną (komórki, maile, komunikatory).

Z kurierami jest niewiele lepiej.

Jedyna zaleta to to, że jest szybciej oraz paczka jest ubezpieczona. Poza tym - trzeba być w domu kiedy przyjeżdża kurier (lub odebrać przesyłkę w centrali odległej o wiele km). Nie można wybrać możliwości obejrzenia zawartości paczki przed zapłaceniem (na poczcie jest to możliwe za dopłatą). Paczkami rzucają tak samo, jak i na poczcie (nie zważając na symbole typu “kieliszek” itp).

:oops:

Masz rację, sorki chwilowe zaćmienie.

List ma dojsc z miasta Dzierzoniow do Kluczborka. Idzie juz 8 dni i dojsc nie moze.

Ludziska. Nie wiecie o co tu chodzi? Trzeba rozwalić pocztę polską, przyjedzie niemiec i wykupi za grosze. Dlaczego dla obcokrajowca opłaca się cokolwiej w Polsce i działa jak należy? Kiedyś ktoś dobrze powiedział, że Polska to taka dziwny kraj.

Kurier- co do DPD to nie mam żadnych zastrzeżeń, zawsze paczka szybko i na drugi dzień. Raz b. miłe zdziwienie miałem, bo paczka wysłana była późno, a doszła przed 12 mimo brakuje jakichś specjalnych paczek typu bardzo ekspresowa itp.

UPS- zastrzeżeń raczej nie mam, po za 2 paczkami dość mocno pogniecionymi, na szczęście były dobrze zapakowane przez nadawcę i ogólnie bardzo trudne do uszkodzenia rzeczy.

GLS- do tego mimo 1x mam jakoś niechęć, ponieważ specjalnie wziąłem kuriera(mogłem tylko tego), potrzebne mi to było na jutro w tamtym czasie, a jak nie na jutro to już może się wlec. Pocztą mogłem zapłacic ok. 5zł za list i sobie czekać, a tak to na kuriera specjalnie czekałem i zapłaciłem 20zł.

Poczta- 26-05-2009 wysłana paczka z Krakowa, 28-05-2009 u mnie w domu.

trzeba było wysłać priorytetem to zazwyczaj wciągu dwóch dni dostałbyś

Zazwyczaj jest tak, że wszystkie paczki idą z centrali do centrali w nocy. Więc nic dziwnego. Nie ma znaczenia, czy paczka będzie wysłana o 6:00 rano, czy o 17:00, a i tak będzie do centrali docelowej jechać przez noc. Potem rano kurierzy obsługujący poszczególne rejony dostają paczki i je do wieczora rozwożą.

Swojego czasu wysyłałem/odbierałem sporo paczek. Z doświadczenia wiem tyle, że z reguły szybciej dochodziły paczki zwykłe, niżte “priorytetowe”. Najdłużej priorytet który wysłałem szedł prawie 2 tygodnie.

Nie dajcie się nabrać na te niby szybkie przesyłki Poczty Polskiej. To po prostu wyciąganie kasy od naiwnych ludzi, którzy chcą szybciej dostać przesyłkę.

A w przypadku konieczności szybkiego dostarczenia - kurier.

list polecony - około 4 dni (niezależnie od odległości) - czasem się zdarza, że z Gdańska do Zakopanego szybciej niż z Gdańska do Gdyni

list polecony priorytetowy - około 1,2 dni.

Ludzie cuda! Z Niemiec list przybył na drugi dzień. 20km polecony przemierzał 4 dni.:smiley: