Poczta polska problem priorytet

Jest pewna “szansa”, że przesyłka zaginęła. Czy to Ty kazałeś mu to wysłać przesyłka nieubezpieczoną czy to był jego pomysł?

Jak dobrze widzę, to koszt nadania jest 6,50 zł czyli PP zwróci 65,00 zł + 6,50 kosztów przesyłki i nie ma szans na jakieś większe odszkodowanie.

ta tylko jak by mial placic 1 zł za kazde 50 zł to troche by go wyniosło .

No to go być może obecnie kosztuje 1200…

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde … /kraj.html

Dziwna jest ta stawka - jakim sposobem ta przesyłka kosztowała jedyne 6,50 zł?

może zwykła wysłał ?

Najtańsza zwykła to 9,50 zł, sprawdź pod linkiem powyżej.

Nie do końca wiarygodne jest to zdjęcie - takie malutkie Ci przysłał?

tak,ale poprosilem o normalny wyglad i rozmiar jak bedzie to mi wysle

Dodane 25.11.2010 (Cz) 15:38

tak ale oni tutaj uwzgledniaja doklanie 1 kG, a na poczcie maja wage wiec raczej wyjdzie to taniej 0 ,5 kg

Nie ma możliwości policzenia za 0,5 kg bo najniższa grupa wagowa przy takiej przesyłce to do 1 kg nawet jeśli wyślesz paczkę, która waży 0,001 kg i dlatego w tabeli najniższa wartość to 1 kg. Taki jest cennik i “pani z okienka” nie ma prawa i możliwości tego zmienić.

Przy paczkach pobraniowych jest od 0,5 kg.

Mi nie tak dawno jak telefon z allegro priorytetem facet wysłał w środe a dostałem dopiero we wtorek w nastepnym tygodniu…poczekaj i sie nie denerwuj…poczta tak dziala…:wink:

Hmmmmm … raczje mam pewnosc ze gosciu nie wyslal piszac pod swoim numerem gg nie odpowiadał ale piszac pod innym odpowiedzial.

Co mam zrobic , co mam powiedziec na policji ? I jak to bedzie wyglądać?

Jak chcecie to sprawdzic to jego numer 28599487

mi nie odpisuje jak wam odpisze to znaczy ze to oszust

Dodane 25.11.2010 (Cz) 23:15

odświeżam

Teraz to z tym numerkiem nadania maszeruj na Pocztę odpowiednią dla twojego miejsca zamieszkania, dowiedz się co oni na ten temat powiedzą - mogę sprawdzić w swoim systemie czy w ogóle taka paczka została wysłana. Jeśli powiedzą, że nie, pisz do gościa, że czekasz do czternastego dnia roboczego od daty , która podał jako data nadania i że zgłaszasz po tym terminie sprawę na policję jako prawdopodobne oszustwo/wyłudzenie. W korespondencji z nim bądź stanowczy ale grzeczny, nie zgadzaj się na żadne ustępstwa. Całą korespondencje z nim zarchiwizuj i wydrukuj - z tymi dokumentami udaj się na komisariat.

aha dzieki za porade ,ale wlasnie ja chce z nim zlapac kontakt ale on mnie z tego co widze olewa

Wszystko co Ci napisał do tej pory na maila i GG (jeszcze jak uzgadnialiście całą wysyłkę) zarchiwizuj. To samo zrób ze swoimi mailami, które pozostały bez jego odpowiedzi - będziesz miał dowód, że Ty próbujesz się skontaktować a on temat olewa.

Jak nie odpowiada na maile itp to wyślij mu list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru,w liście napisz czego sprawa dotyczy i czego żądasz od niego poinformuj gościa też jakie będą Twoje działania jeżeli nie ustosunkuje się to Twoich żądań .Prawdopodobnie nie odbierze listu lecz ty wtedy masz dowód na to że próbowałeś wszystkimi metodami załatwić sprawę.Ma dla Policji znaczenie czy kontakty między wami były tylko elektroniczne bo delikwent ma mniejsze szanse na wyłganie się tłumaczeniem"że on nic nie wiedział" jeżeli możesz pokazać papierek z poczty o odebranym/nieodebranym liście zaadresowanym do niego .

Gościu był w szpitalu mam z nim kontakt.Jednak policja nie bedzie potrzebna :slight_smile:

Ok, ale gdzie jest przesyłka, która została podobno wysłana już dość dawno?

Wyśle mi potiwerdzenie , powiedzial ze jak nie dojdzie to odda mi konsole i jak trafi do niego telefon to zamienimy sie jeszcze raz tylko przez kuriera .

Dobry wałek, wysłał ci jakąś miniaturkę, widać na niej cenę 6,50zł - cena wzięta z 2006-7 roku bo wtedy poczta miała takie stawki :slight_smile: Obecnie priorytet najtańszy do 1kg to 11zł

Pozatym widać jak byk, że nie ma wpisanej wartości.

Ja bym lazł z tym na policję, a nie wierzył w kolejne wałki gościa ze szpitalem itp. Ewidentnie leci w uja, jesteś młody pewnie myśli że odpuścisz.

Mam nadzieje, że spisałeś numery seryjne xboxa. Może być też taki wałek, że podmieni ci wnętrzności i odda trupa niedziałającego.