Poczta polska problem priorytet

Hej we środe gosciu wysłał mi htc hd 2 za xboxa 360 priorytetem i chcialem zapytac dlaczego nadal priorytet do mnie nie doszedł ale do niego konsola doszla.

Nas się pytasz? A skąd my mamy wiedzieć? Szklanej kuli nie posiadamy.

Poproś nadawcę o skan dowodu nadania (jeśli to była przesyłka rejestrowana - polecona - nadawca musi to mieć, nie pamiętam czy priorytety muszą być rejestrowane)

Jeśli to nie była przesyłka rejestrowana to zwyczajnie mogła po drodze “zmienić właściciela” jak to dość często na Poczcie Polskiej bywało (i pewnie jeszcze nadal bywa)

ok mam kod ale jak sprawdzic gdzie paczka sie najduje ?

Czyli to była paczka? Nic o tym nie pisałeś a mógł to być też np. list polecony (w takim przypadku też jest możliwa wysyłka w ten sposób)

Wiesz, jest coś takiego jak Google i po wpisaniu “poczta polska śledzenie przesyłki” otrzymujemy:

http://sledzenie.poczta-polska.pl/

No i masz tez zaje#$%% znaczy się duży problem bo Poczta Polska działa wedle misyjnej reguły "mamy Twoja przesyłkę a Ty módl się żeby doszła"Nie ma możliwości sprawdzenia gdzie jest paczka co więcej nawet jak zaginie to dostaniesz w wypadku gdy było to wysłane jako list polecony pięćdziesięciokrotność opłaty za list polecony ewentualnie jak to było posłane jako paczka to dziesieciokrotność tej oplaty wiec masz tez nauczkę na przyszłość żeby każdą rzecz wartą więcej niż ± 100zł wysyłać/zamawiać przez kuriera

*edit

na stronie podanej prze Cedara nigdy nie udało mi się zlokalizować żadnej z przesyłek a było ich ok 10 ale bądź dobrej myśli

okey wpisuje numer nadawczy ale errora mi wysyla numer to 00 15900773 3 77661406 2 co mam zrobić ?

Dodane 24.11.2010 (Śr) 0:23

no to mam pojsc na poczte aby sprawdzic co i jak ?

Nic dziwnego jak jest napisane na stronie “*w działaniu mechanizmu mogą pojawić się błędy - pracujemy nad ich wyeliminowaniem” to jest beta wersja tego ekhem 'serwisu" Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać ew iść na poczte i profilaktycznie robić awanturę(która i tak nic nie da)

Pamiętaj że reklamacje są uwzględniane po upływie 14 dni od nadania przesyłki rejestrowanej. Przy okazji możesz żądać 50 krotności wartości uiszczonej opłaty pocztowej w ramach zadośćuczynienia.

Może się przydać jeszcze to:

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/pdf/ … _form1.php

damianow , W przypadku przesyłki paczką (a taka tu miała podobno miejsce) nie obowiązuje 50 x koszt przesyłki (to dotyczy przesyłek listowych poleconych)

Masz rację “Cedar”, to stawka tylko dla listów poleconych. W przypadku paczki będzie to tylko dziesięciokrotność.

Dlatego ja na paczce piszę kwotę w rubryce “zadeklarowana wartość”. Chyba złotówkę więcej się płaci za przesłanie.

Dostałeś numer czy cały skan potwierdzenia nadania? Jak sam numer, to poproś o skan/zdjęcie papierka. Gość może lecieć w bambuko.

Każda paczka czy list polecony wartościowy jakie ostatnio wysyłałem znajduje się w trackingu pp.

Przy nadaniu przesyłki pracownik skanuje kod czytnikiem.

Przykład trackingu

clipboardl.jpg

a pytanie jak ja mam prawidłowo wpisac numer na http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Wpisujesz wszystkie cyfry, jednym ciągiem.

Numer jednej z moich przesyłek jest taki: 00259007733971763678 - możesz sobie sprawdzić i policzyć cyferki :wink:

Po wpisaniu klikasz na “Szukaj” - klawisz “Enter” nie powoduje wyszukania.

Jeśli u ciebie nie przyjmie numeru to żądaj od nadawcy skanu/zdjęcia dowodu nadania (numerek mógł sobie wymyślić)

Nie zauważyłem, że wcześniej podałeś numer. Jak widać nie przyjmuje go czyli albo błąd w systemie lub paczka “zmieniła właściciela”. 14 dni od nadania można zgłosić reklamacje, która potrwa około miesiąca (do dwóch)

Jaka była wartość paczki i czy była ubezpieczona?

tutaj macie linka do nadania http://yfrog.com/2s1162764427j

Dodane 25.11.2010 (Cz) 15:11

hmmm warosc paczki to 1200 zł bez ubezpieczenia

Sprawdzałeś ten link? No wiem, że działa, ale… :wink:

to zdjecie to ja dodałem

Wiem, że to Ty tylko widziałeś, że jest malutkie i nic nie widać? Ale Ok, numer jest czytelny.

z tego co wyczytalem tam jest kod 20-336 a to kod mojego bloku .

Dodane 25.11.2010 (Cz) 15:19

no tylko jak wpisuje numer to wyskakuje mi problem