Poczta Polska

Witam

Mam pytanie. Zamierzam kupić na allegro telefon o wartości 420 zł. I mam pytanie. Chciałbym aby sprzedający wysłał mi paczkę ubezpieczoną na 420 zł. Obliczyłem na stronie poczty polskiej ze wynosi to 18 zł. I teraz moje pytanie. Czy ja płacę sprzedającemu za wszystko czyli 420+18, czy tylko 18 zł ??

Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą, on wszystko powie. Zależy też, czy płacisz za paczkę przelewem bankowym (przedpłata), czy chcesz ją dostać za pobraniem (płatne przy odbiorze). Zazwyczaj jest tak, że koszty wysyłki dolicza się do wartości przedmiotu i traktuje się jako łączną opłatę, niezależnie, czy opłacasz przedmiot przelewem, czy za pobraniem.

To ile zapłacisz za przesyłkę zależy od kontrahenta, od którego zakupiłeś dany towar, oraz od tego w jaki sposób dokonujesz wpłaty. Wydaje mi się, iż do ceny towaru doliczyć trzeba koszty przesyłki - właśnie to 18 zł. - chociaż bywa tak, że koszty te wliczone są w cenę towaru i przesyłka jest “za darmo” :smiley: Tak czy owak, skontaktuj się z kontrahentem i to właśnie z nim ustal wszystkie szczegóły. My, jako użytkownicy forum DP.pl nie jesteśmy w stanie Ci zbytnio pomóc, możemy tylko określić jak to może być - takie gdybanie :P, poprawnych informacji udzieli Ci na pewno kontrahent, od którego kupujesz sprzęt :wink:

Pozdrawiam!

Ykhm, raczej kontrahent, a nie kontrachent :stuck_out_tongue:

Przepraszam, mój błąd :expressionless: Poprawione :slight_smile: