Poczta usługi Windows Live

Witam, jak wielu użytkowników win7 przeszedłem na win10, bo po wymianie dysku z hdd na ssd był problem z aktualizacjami, gdyż zmieniła się konfiguracja sprzętowa laptopa. W win10 powstało jednak wiele niespodzianek. Jedną z nich jest klient poczty. W win7 używałem Windows Live Mail i przez kilka lat było okej. Po przejściu na win10 po kilku dniach zniknęły wiadomości, a miałem zaznaczoną opcję usuwania wiadomości z serwera po pobraniu. Więc odinstalowałem Windows Live i skonfigurowałem pocztę w win10. Któregoś dnia odebrałem pocztę, ale że na telefonie Nokia też mam skonfigurowaną pocztę i pojawiły się nowe wiadomości, musiałem odpowiedzieć przez komputer. Po kliknięciu w pocztę pojawiał się komunikat:

“wystąpił problem z aplikacją poczta. Skontaktuj się z administratorem systemu w sprawie naprawy lub ponownej instalacji”.

Zainstalowałem ponownie Windows Live i teraz nie odbiera mi ważnych wiadomości, odbiera niektóre z konta gmail. Na telefonie poczta jest odbierana normalnie, ale w komputerze muszę wchodzić na gmail przez przeglądarkę, żeby odpowiedzieć. Być może ma to związek z rozpoczęciem “dialogu” na poczcie windows. W każdym bądź razie jest to dla mnie utrudnieniem.

Porady typu “odinstaluj/zainstaluj” proszę sobie darować.

ms od polrocza 2016 zaniechal wsparcia dla windows live