Poczta w operze i program antywirusowy

Czy program pocztowy wbudowany w opere wspópracuje z nortonem antywirus 2006?

Norton współpracuje z każdym modułem pocztowym komunikującym się na standardowych portach 110 dla POP3 i 25 dla SMTP

a jeśli zmienię port 110 na 995(szyfrowanie poczty) to również będzie sprawdzał?

Nie. Norton Antivirus nie działa na innych portach niż standardowe

Dziekuję serdecznie i życze miłego dnia :slight_smile:

Dziekuję, choć tu u nas leje jak z cebra :wink:

Ale port 995 jest portem standardowym dla ssl.

To mogę go bezpiecznie używac?

Nawet gdybym miał do wyboru port SSL bez antywirusa albo zwykły + AV, to i tak wybrałbym SSL. Kwestia jest skanowania poczty przychodzącej i wychodzącej z komputera, natomiast SSL szyfruje Ci całą drogę listu od Ciebie…

Więc spokojnie wybierz SSL :spoko:

Dzieki za odpowiedź

Owszem, ale Norton nie współpracuje z innmi portami niż standardowe. Standardowe, czyli 110 i 25

Taki urok

To co mam wybrać, bo teraz to mam mętlik w głowie

SSL - a jak będzie zawirusowany załącznik, to Norton i tak go wykryje (jak ściągniesz go na dysk, załącznik stanie się zwykłym plikiem).

Teraz to wszystko rozumiem. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące poczty w operze

Jak ustawiam sprawdzanie poczty co 1 minutę, to opera podczas zamykania i tak ustawia na 5 minut. Czy można to jajoś zmienić, bo w normalnym ustawieniu to jakoś nie wychodzi

accounts.ini:

[AccountX]

Poll Interval=60

X - numer konta

Nie polecam takiego ustawienia. Nawet 5 min. wywołuje “kaszel” na serwerze np. o2, co się objawia komunikatami Opery.

Zmieniłem i wszystko ok. To co chciałem to wyjaśniłem i temat uważam za zamkinięty. Wszystkim ślicznie dziękję za okazałą pomoc :slight_smile: