Poczta w win8

Witam. Podczas próby uruchomienia poczty, wyświetlany jest komunikat o zalogowaniu lub utworzeniu konta w Microsoft. Jak pominąc to i skonfigurować pocztę?

utwórz konto co za problem :slight_smile:

lub usuń kafelek jak nie pasuje i zainstaluj innego klienta

Co to za poczta w win8? Nie wygląda mi to na program klienta, ale pocztę przez stronę internetową. Co najlepiej zainstalować typu OutlookExpress itp. gdzie będę mógł zaimportować pocztę ze starej Visty?

Program Poczta to normalna poczta, nie przez stronę internetową.

Prawdopodobnie Windows Live Mail może ci zaimportować starą pocztę.

Ok, czy mogę dodać swoje normalne konta pocztowe na serwerach hot.pl czy Ogicom? Po zalogowaniu widzę że mogę dodać tylko konta gmail, facebook itp. wielkoportalowe, a ‘normalnych’ nie potrafię. Mam dwa te konta płatne, adresy od wielu lat (co ma bardzo duże znaczenie). Jezeli można dodać, to jak? A jeżeli nie, to jakiego klienta polecacie?

Przecież jak wół jest tam napisane. Logujesz się tam na konto jakie chcesz, czy to gmail, czy jakiekolwiek inne. Wpisz maila, hasło jakie masz i zobaczysz co się stanie. Trudno…?

A nawiasem, wie ktoś jak usunąć tam automatycznie dodawany napis do wysłanej wiadomości: Poczta wysłana przy użyciu programu Poczta Systemu Windows?

No zobaczyłem co się stanie - kiedy wpisałem login i hasło swojego jednego konta, otrzymałem informację że login lub hasło jest błedne. Założyłem nowe konto gmail i się zalogowalem, ale jak dodać nowe konta inne niż te na kafelkach? Używałem windowsy od win95 i z każdym kolejnym jakoś sobie radzilem, trzeba było gdzieś znaleźć dodawanie konta, wpisać adres, login, haslo, adresy POP3 i SMTP itd… a tu nie potrafię tego znaleźć - dodaj nowe konto i konfiguracja.

Dodane 29.10.2012 (Pn) 12:56

Jest taki komunikat: “Aby móc używać aplikacji Poczta, zaloguj się przy użyciu konta Microsoft”

Czy autor czytał wymagania Microsoft Windows 8? Bo ja widzę taki wymóg na stronce:

Strona:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/system-requirements

Jedynie utworzenie konta MS Live i podpięcie pod nie konto swojej poczty pozwoli Ci na skorzystanie z tej aplikacji Poczta.