Poczta w win8

(Alprof) #1

Witam. Podczas próby uruchomienia poczty, wyświetlany jest komunikat o zalogowaniu lub utworzeniu konta w Microsoft. Jak pominąc to i skonfigurować pocztę?

(Lechoslawgmer) #2

utwórz konto co za problem :slight_smile:

lub usuń kafelek jak nie pasuje i zainstaluj innego klienta

(Alprof) #3

Co to za poczta w win8? Nie wygląda mi to na program klienta, ale pocztę przez stronę internetową. Co najlepiej zainstalować typu OutlookExpress itp. gdzie będę mógł zaimportować pocztę ze starej Visty?

(mktos) #4

Program Poczta to normalna poczta, nie przez stronę internetową.

Prawdopodobnie Windows Live Mail może ci zaimportować starą pocztę.

(Alprof) #5

Ok, czy mogę dodać swoje normalne konta pocztowe na serwerach hot.pl czy Ogicom? Po zalogowaniu widzę że mogę dodać tylko konta gmail, facebook itp. wielkoportalowe, a 'normalnych' nie potrafię. Mam dwa te konta płatne, adresy od wielu lat (co ma bardzo duże znaczenie). Jezeli można dodać, to jak? A jeżeli nie, to jakiego klienta polecacie?

(Szymon Kapela) #6

Przecież jak wół jest tam napisane. Logujesz się tam na konto jakie chcesz, czy to gmail, czy jakiekolwiek inne. Wpisz maila, hasło jakie masz i zobaczysz co się stanie. Trudno...?

A nawiasem, wie ktoś jak usunąć tam automatycznie dodawany napis do wysłanej wiadomości: Poczta wysłana przy użyciu programu Poczta Systemu Windows?

(Alprof) #7

No zobaczyłem co się stanie - kiedy wpisałem login i hasło swojego jednego konta, otrzymałem informację że login lub hasło jest błedne. Założyłem nowe konto gmail i się zalogowalem, ale jak dodać nowe konta inne niż te na kafelkach? Używałem windowsy od win95 i z każdym kolejnym jakoś sobie radzilem, trzeba było gdzieś znaleźć dodawanie konta, wpisać adres, login, haslo, adresy POP3 i SMTP itd... a tu nie potrafię tego znaleźć - dodaj nowe konto i konfiguracja.

-- Dodane 29.10.2012 (Pn) 12:56 --

Jest taki komunikat: "Aby móc używać aplikacji Poczta, zaloguj się przy użyciu konta Microsoft"

(Mmartyka88) #8

Czy autor czytał wymagania Microsoft Windows 8? Bo ja widzę taki wymóg na stronce:

Strona:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/system-requirements

Jedynie utworzenie konta MS Live i podpięcie pod nie konto swojej poczty pozwoli Ci na skorzystanie z tej aplikacji Poczta.