Poczta we własnej domenie + zoho


(C515088) #1

Witam.

 

Postanowiłem sprawić sobie emaila w formie imie@nazwisko.pl. wykupiłem sobie domenę w serwisie lh.pl i założyłem sobie konto z zakupioną domeną w zoho.

Niestety do potwierdzenie że jestem właścicielem domeny trzeba ustawić rekordy TXT alb CNAME a ja niestety takiej opcji w panelu na lh.pl nie posiadam.

Gdzieś w internecie wyczytałem że musiałbym tylko podpiąć domenę do cloudflare.com i tam mógłbym ustawić rekordy TXT lecz nie bardzo wiem jak to zrobić (czy DNS z CL wpisać jako DNS 1/2 czy 3/4, pozatym nie widziałem nigdzie na CL ostawień ww. rekordów).

 

Będę bardzo wdzięczny za poradę co mam w tej sytuacji zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam


(#WireBoot) #2

w tej sytuacji możesz wykorzystać darmowe serwery DNS

np

https://freedns.42.pl

 

tam dodajesz domenę nazwisko.pl , a w panelu lh.pl zmieniasz DNSY na 

fns2.42.pl

fns1.42.pl

 

A w panelu freedns będziesz mógł juz ustawiać rekordy, do poczty będzie Ci potrzebny rekord MX, rekord txt (typ SPF, czasami jeszcze usługodawca daje dkim) i cname to zapewne do rekordu mail.domena.pl

 

Możesz też skorzystać z płatnych rozwiązań np http://linuxpl.com , tutaj kupić konto (mają na testy 14 dni), ustawić ich dnsy, i tam stworzyć skrzynki pocztowe , w przypadku linuxpl.com nie bedziesz musiał w ogóle zmieniać rekordów, wystarczy zmienic główne dnsy w lh.pl a rekordu DKIM, SPF, MX , rekord A o nazwie mail będzie juz wpisany automatycznie.


(C515088) #3

Dziękuję Bardzo !!!

Poczta działa :smiley: