Poczta- Windows Live- żeby nie ściągało starych wiadomości?

Witam.

Zainstalowałem se wczoraj Windows Live- > poczta… no ale ściąga mi stare wiadomości a mi nie trzeba żeby ściągało starych bo na maxa dużo tego jest wystarczyły bi mi nowe te które teraz przyjdą. Nie wie ktoś jak wyłączyć to żeby nie ściągało starych?> Był bym niezmiernie wdzięczny :wink:

Thx z góry.

pZdr.

:-({|=

Wyłączyć pozostawianie wiadomości na serwerze w ustawieniach konta pocztowego?

szukałem tego :frowning: nie ma ;/;/;/;/

To widocznie jest to jakiś problem z Twoim kontem pocztowym. Może chodzi o zdefiniowane reguły w panelu ustawień konta. Korzystam z Windows Live oraz konta na windowslive.com i standardowo otrzymuję tylko nowe wiadomości. Korzystasz też z adresu mailowego w domenie windowslive.com?

nie nie korzystam z domeny windowslive.com, mam na wp emaila może to i dlatego ściąga mi wszystkie stare emaile :frowning:

Przed chwilą sprawdziłem ustawienia konta na windowslive.com i nie ma tam żadnej opcji, która mogłaby powodować by program pobierał stare maile. Musisz uważnie przepatrzeć ustawienia wp

czyli mam wbić na poczta.wp.pl i tam to ustawić a nie w Windows Live :[ dobra szukam…


No Ci powiem że nie ma tu nic… kurcze : [

Spróbuj usunąć może konto pocztowe w programie i dodaj je ponownie

jest ta opcja. Prawy przycisk myszy na nagłówku danej skrzynki (czyli tam gdzie domyślnie pisze dostawca i w nawiasie nazwa skrzynki) i wybierasz Właściwości. Tam zakładka Zaawansowane i odznacz opcję: Umieść kopie wiadomości na serwerze

Skoro nie potrzebujesz starych wiadomości usuń je z serwera a programem pobieraj wszystkie nowe.

Nawet jak nie znajdziesz opcji nie pozostawiaj kopi wiadomości na serwerze,( nie wiem czy jest taka opcja bo nie używam tego programu) to program będzie pobierał tylko nowe emaile

Za pierwszym razem przy pierwszym uruchomieniu każdy program pocztowy odbiera wszystkie emaile

akurat w przypadku tego programu jest inaczej, po prostu sam z ciekawości teraz przetestowałem i sprawa wygląda tak. Poczta Windows Live łączy się z kontem za pomocą IMAP, a nie pop3, i jeśli chcesz, by wiadomości znikały z folderu odebrane na stronie web, to wystarczy po przeczytaniu wiadomości w programie Poczta Windows Live usunąć przeczytaną wiadomość do kosza i wtedy znika również poczta w folderze odebrane na stronie WEB i automatycznie przenosi się do kosza i na stronie WEB oraz w programie Poczta Windows Live. Chyba dobrze ci to wyjaśniłem? Tyle tylko, że jest jeden problem, nie wiem czy ta metoda zadziała na konto wp, bo nie używam tego typu kont, gdzie za używanie, legalnie godzisz się na rozsyłanie spamu przez taki wp za ich (niby) zgodą na twoje konto, za to tylko, że masz u nich konto. Proponuje naprawdę je zamienić na hotmail lub gmail, tam nie ma tego typu durnych reklam…, ale to twój wybór.

O ale i na to również jest metoda, usuń teraz twoje konto z Poczta Windows Live i stwórz je na nowo, ale nie z automata, tylko zaznaczasz opcję którą ci zaznaczyłem na zdjęciu:

konfiguracja.PNG

Pozdrawiam.

można określić to, że rozumiem :stuck_out_tongue_winking_eye: ale szczerze mówiąc nie przypadł mi ten soft do gustu. Thx za pomoc.

i tak jeszcze dla twojej i innych informacji, gdyby ktoś miał podobny problem, to nie prawda, że nie ma w tym programie opcji “pozostaw kopie na serwerze” bo domyślnie jest ona właśnie zaznaczona! Trzeba kliknąć ppm na nazwie konta w programie i tam właściwości > zaawansowane i proszę jest opcja, tylko ja ją już odznaczyłem:

kopie.PNG