Poczta Windows Vista --> XP

(Stanki) #1

Witam

Czy pocztę e-mail odbieraną za pomocą “Poczta systemu Windows” (w Windows Vista) można jakoś przenieść na komputer gdzie zainstalowany jest Windows XP i tam ją dalej przeglądać/odbierać ??

Pozdro

(adam749) #2

Chyba się da. Wiadomości są przechowywane w C:\Documents and Settings[nazwa użytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{0E7A9430-D117-4ABB-8193-F2C32F04F5C9}\Microsoft\Outlook Express

Odpowiednik na Viste to chyba c:\Users[nazwa użytkownika]\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail, ale nie dam sobie ręki uciąć czy napewno.

(slawektor) #3

oj chyba się jednak nie da ale to jest moje zdanie,mógłbyś gdybyś chciał założyć Sobie Pocztę systemu Windows Live ta działa i na viście i na xp jest naprawdę fajna sam ją używam na viściei tak naprawdę to następca poczty systemu windows :smiley: http://get.live.com/windowsvista/winlive

(Michau) #4

Polecam: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/thunderbird/ :slight_smile:

(Stanki) #5

Ok dzięki za uwagi.

Wydaje mi się że problem rozwiązany: Poczta sytemu Windows --> Plik --> Eksportuj --> Wiadomości --> Microsoft Exchange. W ten sposób wszystkie maile zostały wyeksportowane do Microsoft Outlook (jako *.pst). A to już odczytam na każdym kompie z Outlookiem.

Ale fakt trzeba pomyśleć nad alternatywnymi programami mailowymi.

PS

adam749 --> tak tylko problem polega na tym, że Outlook Express całą zawartość maila przechowywuje w jednym pliku (Każdy folder np. Skrzynka odbiorca, nadawcza itp. to są oddzielne pliki w których przechowywane są maile) natomiast w Viscie każdy mail to osobny plik (np. w Skrzynce odbiorczej mamy 100 maili to w folderze na dysku jest 100 plików)

Pozdro