Poczta.wp.pl i strasznie powolne SMTP

Hej , czy zauważyliście taką zależność u siebie też, że poczta.wp.pl strasznie muli przez SMTP?
kiedy wchodzisz na stronę poczty z przeglądarki ( i oglądasz reklamy) wszystko śmiga prawidłowo, ale spróbuj tylko wykorzystać jakiś ( dowolny w moim przypadku) program do poczty… sprawdzanie nie raz trwa po 1 minutę. tylko ja to zaobserwowałem? Celowe działanie? wiem ,że mało kto korzysta z poszty na wp, ale mam tam jedno konto.

A ja mam tam pierwszy adres - często muli, ale też strona się wiesza co jakiś czas.

No cóż, to Wirtualna Polska, nie ma co się dziwić.

Mi najczęściej wyskakuje komunikat, że „ładowanie trwa zbyt długo” i żebym sprawdził swoje połączenie internetowe.

O tym, że ładowanie trwa długo z powodu ich porąbanej architektury i skakania po setce serwerów, najwyraźniej nie pomyśleli.

Wszyscy widzimy na niniejszym forum, jakich geniuszy tam mają.

Tak, działa ono piekielnie wolno. Mam podpięty adres do Gmaila i czasem się potrafię nie doczekać jakiegoś maila i muszę wchodzić na ich pocztę ręcznie. Wydaje mi się, że po prostu tej usługi nie rozwijają znacząco, więc kiedyś zrobiono to na odwal się i tyle.

Oficjalna aplikacja Poczty od WP działa dobrze w moim przypadku. Fakt, ta strona WWW jest taka ciężka, że może przymulić… Klient poczty od Samsunga (Galaxy S20 FE 5G) nie odbierał poczty, ten od LG (V30) z opóźnieniem, a Windowsowski (Windows 10 i 11 też) krzyczy o niepoprawnej konfiguracji.

Używanie poczty wp.pl. to jak strzelanie sobie w głowę.
I nie sądziłem, że kiedyś to napiszę, ale do codziennego prostego używania
int.pl, naprawdę ktoś to w końcu ogarnął.
Interia

Używam od kilkunastu lat i jakoś żyję.

rozumiem, że lubisz ten miliony syfu na skrzynkę.

Nie mam milionów syfu, spam jest w normie, 3-6 śmieci dziennie. A ponieważ regularnie sprawdzam pocztę to i regularnie czyszczę.

Ok , nie będę drążył.
do sklepów i popeliny działa.

To jest konto prywatne, niezmienne od lat.

Służbowe były gdzie indziej.

W sumie to i tak lepiej niż na goglach

taaaa… „nie dokładnie” o to chodziło w pytaniu, choć spodziewałem, że temat może uciec w tę stronę :confused:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.