Poczta wp.pl

witam usuwam nie chciane wiadomości (spam ) w poczcie @wp.pl i nadal przychodzą mi te same wiadomości , jak je zablokować ?

Sprawdź ustawienia filtrów antyspamowych, zobacz czy są włączone, dodaj wpisy na czarnej liście nadawców, sprawdź czy na białej liście nadawców nie ma wpisów, które mogły by powodować gorsze działanie filtrów antyspamowych.

Spam email można podzielić na 2 rodzaje:

  1. Od dostawcy skrzynki email - w tym wypadku WP - wyraziłeś nie niego zgodę zakładając darmową skrzynkę. Ten spam dość łatwo przyfiltrować (jeden nadawca) albo pozbyć się całkowicie wykupując płatną opcję.
  2. Od wszystkich innych bo używałeś/rozdawałeś swój główny adres email gdzie tylko się dało i zostałeś wpisany na listę wśród spamerów a oni wymieniają się takimi listami między sobą. Nie pomogą żadne filtry antyspamowe i czarne listy bo to mnoży się szybciej niż króliki w Australii. Zamiast głównego adresu email należy używać aliasów, zwłaszcza innego do bankowości domowej a innych na fora Internetowe. Zaczyna przychodzić więcej śmieci na dany alias? - kasujesz go i po kłopocie.

Na pocieszenie wiedz, że inny krajowi dostawcy też kompletnie olewają problem i to nawet w płatnych opcjach. Najlepszym darmowym dostawcą skrzynki email jest Gmail - w ciągu 10 lat używania przyszedł mi 1 spam (chyba?).