Poczta z rozszerzeniem op.pl - nie można skonfigurować w programie pocztowym

Witam,

mam problem z pocztą z rozszerzeniem op.pl - próbowałem skonfigurować pocztą na kilku różnych programach pocztowych: Koma, Opera Mail, Windows Live, Outlbook i innych… pocztę konfiguruję przez Imap, gdyż korzysta z niej więcej osób. Każdy z tych programów pokazuje niepoprawne hasło bądź login! Z tym, że hasło oraz login są poprawne na 100% - bez problemu loguję się przez przeglądarkę. Poczta ma także w nazwie znak “_”. Nie mam już pomysłów… obecnie walczę na opera mail - zdjęcie. 

 

Proszę o pomoc!

post-280745-0-42681700-1436262137_thumb.

A zrobiłeś tak jak tu opisują ?

https://poczta.onet.pl/pomoc/13224,0,6,0,37,2,0,pomoc.html

http://imap.poczta.o2.pl/opera.php

Być może źle zadałem pytanie - wszystko poustawianie zgodnie z instrukcjami! Serwer imap i smtp zgodnie ze wskazaniem w pierwszym linku. Nie działa w żadnym programie. W ustawieniach poczty na serwerze też włączony protokół imap i smtp.

Sprawdź ustawienia:

Ustawienia sprawdzone, smtp mam 587. Pokazuje ten sam komunikat. W każdym programie pocztowym pokazuje problem z hasłem lub loginem. Tyle, że to jest poprawne. Czy możliwe, że w ustawieniach poczty na serwerze jest jakaś blokada? Czy na przykład może blokować to jakaś zapora…?

Mam podobny problem na o2 (stąd też omyłkowo podałem Ci zły link) u mnie zadziałało wpisanie jako login pełnego adresu (albo odwrotnie).

Zadziałało ale tylko do wczoraj bo znowu mam problemy z zalogowaniem których jeszcze nie zdążyłem sprawdzić. To prawdopodobnie problemy na serwerach.

Ciekawe czy obie strony korzystają z tych samych serwerów? :wink:

Jak jest z wysyłaniem oraz pobieraniem wiadomości bezpośrednio ze strony ?

https://konto.onet.pl/auth.html?app_id=poczta.onet.pl.front

ze strony nie ma problemu. Nie działa przez programy pocztowe.

Wynika z tego że masz źle wpisywane/skonfigurowane ustawienia w programach pocztowych.

Imap port 993, zabezpieczenie ssl - kombinowane bez zabezpieczeń - nie działa.

SMTP 465 lub 587 - nie działa. 

Hasło pisane mam z CAPS LOCKIEM - tak wpisuje. W każdym programem pokazuje problem z hasłem lub loginem.

Spróbuj pozbyć się znaków spoza alfabetu angielskiego z logina i hasła.

Tylko użyj A-Z, a-z, 1-9

Nie ma żadnych innych znaków. Poczty z innych serwerów konfiguruję bez problemu

Nie wiem co nakombinowałeś…

 

Przed chwilą założyłem testowe konto @op.pl

 

Odpaliłem TheBat!, na szybciora skonfigurowałem IMAP, nawet nie dałem tych portów co oni tam wypisują tylko zostało na domyślnych

SMTP na 25

IMAP na 143

 

Działa bez problemu. Wysłałem kilka mail, odebrałem kilka.

 

Update: Faktycznie jako SSL wali komunikaty i błędach certyfikatu, ale powodem tu może być, że mam stary thebat

 

No to źle wpisujesz.

Zobacz małymi literami bez  Caps Lock i bez polskich znaków diakrytycznych ą, ę, ć, ż, ź  itp.itd.

Wpisuję bez polskich znaków, ustawienia poprawne. Pocztę konfigurowałem już wiele, wiele razy, tą akurat pierwszy raz. 

Czy jest możliwe, że zapory - komputer i sieć jest poblokowany czym się da - firma, to blokuje?

Ja z poziomu przeglądarki tylko 1 raz się logowałem aby sprawdzić czy IMAP jest ON i aby wyłączyć fitrowanie spamu do testów.

Wprawdzie konto już wykasowałem ale mam w TheBat jak wyglądała sprawnie działająca konfiguracja.

 

post-262517-0-14728400-1436355661_thumb.

 

Dane konta są już nie istotne dlatego nie wyciemniałem.

 

Jeśli ustawię aby używało specjalnych portów to wali mi błąd : " Nie ważny certyfikat TTL" - na 99% jestem pewien, że tu ponosi winę thebat a mnie niechce się naprawiać tego dla konta z onet którego fizycznie już niema.

Ale jak ktoś ma TheBat to naprawia się tak:

Wiem już na 100%, że to nie wina ustawień w programie, a na serwerze. Tego konta nie można skonfigurować na żadnym komputerze/programie. Za to inne konta pocztowe konfiguruję bez problemu.