Pod co podłączyć router Asmax w Wimax Netia

Witam znajomy ma internet w netii wimax i nie wiem jak podłączyć router asmax http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro … ax_br_604g

czy bezpośrednio do zasilacza od anteny jak jest na zdjęciu czy do tego jakby modemu co jest podłączony pod zasilacz jak na zdjęciu ? chodzi mi oto czy ten wimax działa jak np upc że musi być modem od upc i do tego dopiero można podłączyć router? czy bez pośrednio z zasilacza anteny wimaxa ?

641288634486.th.jpg

fotka nie jest moja lecz zapożyczona z innego forum ale jest tak samo podłączone

Wygląda na to, że to jest router z modemem ADSL. Tak więc nadaje się tylko do łączy w technologii ADSL.

Ale możliwe, że twój modem może pracować jako router. Jeśli tak jest, będzie można go podłączyć do jednego z portów LAN Asmaxa, który będzie działać jako switch połączony z access pointem.

Napisz, co to w ogóle za urządzenie. Jaki producent i numer modelu. Mówię o modemie.

folusek , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych równań w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

jak będę u znajomego napiszę co on ma za modem … myślałem że ktoś tu ma wimaxa netia i wie jak podłączyć czy z zasilacza czy z modemu do routera

Kabel który idzie do komputera wpinasz do portu WAN.

Przyjrzałem się instrukcji i wygląda na to, że ma on ethernetowy port WAN. Tak więc podłączysz go bez żadnego problemu.

To jest zwykły router i podłącza się go jak każdy inny. Czyli jak masz kabel Ethernet z modemu do komputera, to podłączasz go nie do komputera, a do routera (do portu WAN). A drugim kablem ethernetowym (powinien być w zestawie z routerem) łączysz port LAN routera z kartą sieciową komputera, tam gdzie wcześniej był wpięty modem. No i router podłączasz do zasilania. Powinno działać.

czyli wychodzi na to że jednak musi być podłączenie według obrazka wyżej - zasilacz-modem-router-komputer a nie zasilacz - router - komputer ?

Zasilacz - modem - router - komputer. Co do tego od początku nie miałem wątpliwości. Czy do tego kabla telefonicznego masz podłączony telefon? Jeśli tak, to na ciekawy pomysł Netia musiała wpaść (telefon VoIP przez WiMax) :slight_smile:

Wygląda na to, że ten “zasilacz” to tak naprawdę AP do WiMax, a “modem” to bramka VoIP.

jest to internet bez telefonu także tylko sam internet jest podłączony

To co jest podłączone tym kablem telefonicznym?

nic nie ma jest tylko fotka jest zapożyczona z innego forum bo u znajomego ma tak samo oprócz telefonu