Pod jaką wersją wine będą działaly gry motocross madness 2 i supreme comander?

Mam takie pytanie nie wiecie może pod jaką wersją wine będą działały takie gry jak w temacie posiadam kubuntu 13.10 i moja wersja wine to 1.7.18 bo z informacji jakie posoiadam wygląda, że supreme comander powinno działać, a tymczasem jak uruchamiam to muzyka jest nie ma tylko obrazu, a jak uruchamiam motocros madness 2 to logo gry się pokazuje a dalej gra się wyłącza.

Pierwsza sprawa to zaktualizuj to kubuntu bo jest mocno przestarazałe, jak chcesz kde4 to do 14.04 jak 5 to do 16.04, po drugie to na stronie appdb.winehq.org powinno być podane jakiej wersji użył tester i co dodatkowo zainstalował aby mu ta gra hulała, prawdopodobnie musisz odpalic jakiś direct bądź bibliotekę przez winetricks. Wątpie aby było ci to potrzebne przy tych grach ale podobno wersja wine-staging z włączonym csmt znacznie poprawia wydajność, poczytaj sobie o tym w goglu :wink:

Ja od siebie polecam PlayOnLinux.

Jest tam gotowa konfiguracja do Supreme Commander.

A jak zainstalować bilioteki windowsowe do wine wiem, że się je kopioje do katalogu system32, ale czy można je jakoś automatycznie zainstalować ?

a przez winetricks próbowałeś ?

albo tak jak kolega napisał, playonlinux ma gotowe skrypty i powinien dociągnąć to co trzeba

Próbowałem, ale wystąpił błąd teraz go nie podam bo bym musiał znowu to ponowić, a jest za dzisiaj za późno już mogło to być spowodowane tym komunikatem jak myślicie ?

 

You are using a 64-bit WINEPREFIX. If you encounter problems, please retest in a clean 32-bit WINEPREFIX before reporting a bug.

 

Hm no za dużo to nie mówi. Nie mam teraz pod ręką ale tam w inetricks powinieneś mieć taką opcję jak create a clean wine prefix wtedy ustawiasz wersję na 32-bit i próbujesz od nowa

Już wiem jaki był tam błąd chodziło o to, że jak chcę zainstalować daną bibliotekę to musze najpierw zainstalować mono, a przy próbie instalacji mono czyli jak próbowało mi się zainstalowac to pojawił się komunikat, że nie może się zainstalować na systemie 64 bitowym.

W repozytoriach ubuntu pakiet wine-mono jest w repozytoriach od wersji 14.04.

Chciałem zainstalować wersje kubuntu 15.10, ale po instalcji był tylko system tekstowy to była wina tego, że ta wersja kubuntu nie wspiera sterówników nvidia. Najlepsze jest to, że wine-mono jest zainstalowane.

no 15.10 też jest stare, dlaczego nie spróbujesz z 14.04 albo 16.04

No bo zawsze jak aktualizowałem to coś mi sie psuło, a nie chcę mi się nowej instalacji robić.

kiedyś trzeba, albo przejdź na inne distro, Debian nigdy nie ma problemów z aktualizacją

a co do kubuntu i sterownikach nvidii to da się http://askubuntu.com/questions/698730/installing-nvidia-driver-on-kubuntu-15-10x64-the-distribution-provided-pre-inst

A czy taka aktualizacja sudo apt-get dist-upgrade załatwi problem ?

najpierw wykonujesz “apt-get dist-upgrade” na swoim systemie aby się w pełni zaktulizował, potem dokonujesz odpowiednio aktualizację, 13.10 chyba musisz aktualizować do 14.04

Jak miałem Kubuntu 15.04 w przeszłości to były błędy w niektórych pakietach.

teraz już jest 16.04 ale jeszcze radzę z tą wersją poczekać bo zaraz po wydaniu system ma pełno błędów ale za miesiąc nie powinno być problemów

i przy ubuntu nikt cie na silę nie trzyma