Pod menu AppData w menu pulpit

siema

próbuje ustawić w menu :“pulpit” -obok zegara rozwijane menu, do menu C:/ …użytkownik dodać pod menu AppData razem z Local, Roaming itd. wykorzystuję do tego program File Menu jednak coś nie mogę sobie z tym poradzić, albo nie ma takiej komendy albo nie idzie tego wprowadzić do menu Windows- nie ma zmian po zatwierdzeniu w programie.

Dodaje do istniejącego menu pod menu i tak chcialem utworzyć rozwijaną (to akurat nie jest konieczne może być wyświetlana w dowolny sposób-aby działało) listę z ww. wartościami, jednak coś nie idzie i nie mogę tego wprowadzić do Windowsa.

Jeśli tak się da to chyba konieczna będzie ingerencja w rejestrze i dodanie nowego klucza/modyfikacje obecnych.

beztytuuvop.th.jpg

Może problem w tym, że katalog appdata jest elementem z atrybutem “ukryty”. Ścieżka C:\Users\Masaj\AppData nie działa? Można też jako ścieżkę podać %appdata% (co zabawne, w Win7 “określenie” jest nieco mylące, bo otwiera “Roaming” ;)).

ja nie wiem nie potrafie w tym programie, wiec chyba pozostaje regedit , albo przez samo %userprofile%\AppData\ na pasku narzedzi tylko teraz ma nie jako dwa bo jest pulpit i osobno app data pytanie jak to teraz scalic w jeden?.

C:\Users…\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations - nie mam

Chyba najprostszym wyjściem/obejściem pozostaje PPM na pasek zadań, z menu przejść do “Paski narzędzi”->“Nowy pasek narzędzi…”, w oknie jakie się pojawi wpisać/przejść do C:\Users\Masaj\AppData (“Masaj” zmień na właściwą nazwę katalogu użytkownika, jeśli jest inna), enter i klik na przyciska “Wybierz folder”. Po tym pojawi się appdata na pasku, wraz z zawartością.

zrobilem tak i mam dwa menu z dostepem do dysku, teraz przydaloby się to jakoś scalić w jeden

53991296.jpg

Utwórz bibliotekę i do niej dodaj interesujące Cię foldery. Dopiero taką bibliotekę dodaj do paska zadań.

Biblioteki znajdziesz w: C:\Users_username_\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Libraries

Utwórz skrót do appdata i przenieś go na C :wink: Możesz spróbować go ukryć - ten skrót, i sprawdzić czy jest widoczny w menu.

Utworzylem skrót do appdata i przenieś go na C:/ przez ppm na folder i dodałem go do bibloteki przez ppm i dodaj do bibloteki>utworz nowa bibloteke i w takim stanie do do paska zadań. Jest teraz tak.

beztytuulrax.th.jpg

Czyli dobrze jest ? A jakbyś nie tworzył biblioteki, tylko bezpośrednio wrzucił skrót na C, to nie pojawia się AppData po rozwinięciu C ?

@Łukash, pojawi się, ale nie będzie działać jak rozwijane menu, a z tego co widzę na ostatnim screenie, appdata w takim “bibliotekowym” rozwiązaniu jest właściwym rozwiązaniem…

@manieKMP aha :slight_smile: pomieszało mi się cuś :D, wydawało mi się że trzeba więcej się na rozwijać przy “bibliotece” , ale jak widać po przyjrzeniu się :wink: jest ok.

(przeraża mnie to menu pulpit :smiley: o so tam chosi …:slight_smile: )

No tak jakby, nie nie da sie bo po wrzuceniu skrótu na C:/ otwiera sie explorator z oknem app data,tak jak napisał manieKMP, a to nie o to chodzi.

Yyy ???, no skróty do dysków, parę programów, folderow i notatniki.:slight_smile: , co Cie przeraża i dlaczego, może coś zmienię, tylko napisz co ijak i dlaczego.

Nie no spoko, tylko taki jakiś chaos tam panuje ;)…no i na pulpicie/menu start masz większość rzeczy - więc imo takie “menu pulpit” to dubel funkcji i takie sobie usprawnienie …:wink:

Osobiście preferuje pole : uruchom , do dostawania się w tego typu miejsca, odpalenie z pola również podnosi automatycznie uprawnienia (aby nie pozbyć się listy “przez przypadek” odznaczamy czyszczenie “pamięci podręcznej kolejności w menu” w CCleaner)

Nie nie tak w menu start panuje porzadek, same niezbedne elementy, wszystko inne zawarte w menu dostępu na pasku zadań co umożliwia szybki i bez zbędnego otwierania explorera dostęp do dysku i folderów, plikow na pulpicie. Wystarczy preferowany przeze mnie 1 klik i gotowe. Osobiście uważam, że dostęp przez uruchom powinien być stosowany w sprawach “technicznych” - usługi, serwis, naprawa błędów, usuwanie wirusow itp. Odznaczone w “pamięci podręcznej kolejności w menu” CCleaner plus pamięć położenia okien, powiadomień, ścieżka środowiskowa i historia użytkownika.

beztytuumpmq.th.jpg

Znasz ten program? Nawet w wersji free jest dość funkcjonalny , a w płatnej przez wirtualny folder możesz zrobić skrót do folderu z wyświetlaniem w menu całej struktury katalogów i plików.

Nie, widzę go 1-wszy raz, to chyba tylko na XP?. Nie używam takich programów bo zaśmieca tylko system, co do funkcjonalności i szybkości mam File Menu Tools(polecam) gdzie ustawiłem wszystko co jest potrzebne.

beztytuuvny.th.jpg

Działa na XP/Vista/7.Raczej nie mogę się zgodzić że zaśmieca system gdyż ten programik powoduje, że pasek szybkiego uruchamiania staje się wreszcie przydatny.

Ale to już moja osobista opinia - mi się przydaje i mam go na kilku kompach , nie wyobrażam sobie pracy bez niego.

File Menu Tools jednak przebija go wielokrotnie.

Otwórz wiersz poleceń , przejdź na pulpit i wpisz:

mklink /j daneaplikacji C:\Users\Masaj\Appdata\

Dostaniesz na pulpicie miękki link o nazwie daneaplikacji do folderu C:\Users\Masaj\Appdata\ zachowujący się jak folder, czyli w pasku narzędzi będzie widać podfoldery.

dzieki działa dobrze w lokalizacji C:/użytkownicy/…/daneapliakcji/app data jest rozwijane menu z paska zadan z ppm