Pod skróty przypisany odtwarzacz filmów

Witam.

Mam pewien dosc zabawny problem, mianowicie przypadkiem wszelkiego rodzaju skróty (.lnk) w viście przypisałem do odtwarzacza filmowego (otwórz za pomocą->zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików) i od tamtej chwili każdy skrót na dysku otwiera mi dziobas rar player:P Może ktoś się orientuje jak mógłbym to cofnąc? Z góry dzieki. Pozdro

Najszybciej - za pomocą przywracania systemu (choć to strzelanie z armaty do wróbla). Innych rozwiązań trzeba szukać w necie.

Przywracanie uruchomisz (na podstawie Windows XP) poprzez menu Start -> Uruchom:

%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe

po prostu cofnij tą operację i tyle odhacz tego ptaszka i wybierz coś innego inny program z listy zatwierdź i po kłopocie.

Pobierz ten plik, rozpakuj i uruchom.

Wpisy rejestru w nim zawarte przywrócą domyślne zachowanie i akcje plików lnk (skrótów).

Zatem sprawy wciąż wygladają jak na początku:) mianowicie wpis do rejestru nie chcial się załadowac ze wzgledu na fakt iz nie mam uprawnien do zmian w jednej ze sciezek:

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\PropertySheetHandlers\ShimLayer Property Page]

@="{513D916F-2A8E-4F51-AEAB-0CBC76FB1AF8}"

swoja droga wartosc klucza w rejestrze i ww. pliku dla tej sciezki jest ta sama, mimo to usunalem owa sciezke w wpisie, klucze zostaly poprawnie wprowadzone, jednak wciaz jest bez zmian.

Przywracanie systemu (F8 przed zaladowaniem visty) do ostatniej stabilnej konfiguracji nic nie daje - wracam do ustawien sprzed resetu kompa:)

Cofnac operacji nie moge - to tak jakbym do wszystkich skrotow na dysku przypisal inny program.

Ale to nie jest przywracanie systemu. Poza tym z punktu widzenia systemu bieżąca konfiguracja jest jak najbardziej stabilna.

Racja, coz w ostatecznosci postawie system od nowa, choc wolalbym znalezc jakies mniej inwazyjne rozwiazanie.

Proponuję - jw. - przywracanie system. W Viście chyba też jest?

Na początek przeprosiny. Plik lnk_fix.reg nie pomógł, bo nie doczytałem, że chodzi o Vistę. Na całe szczęście też nie zaszkodził, bo wpisy w HKLM są identyczne :). W Viście jest dodatkowy klucz odpowiedzialny za skojarzenia plików, działa tylko dla bieżąco zalogowanego użytkownika a nie dla całego systemu.

Krótko mówiąc - znajdź i usuń z rejestru klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk\UserChoice

P.S. viewtopic.php?f=2&p=1610656