Podać MAC PS3 czy routera operatowi?

Witam,

chciałbym podłączyć PS3 do neta jednak gdy podłączam router w tym celu,internetu nie wykrywa :frowning:

Jestem przekonany że trzeba podać MAC dostawcy internetu jednak nie wiemczy MAC PS3 czy MAC routera :(?

Wie ktoś?

Dzięki za info

I jeszcze jedno czy w chwili podłączenia jednocześnie PS3 i PC szybkośc neta będzie podzielona na te dwa urządzenia?

Podaje się mac tego, co jest podłączone do internetu, w tym przypadku routera. Inne urządzenia są podłączone do routera i niewidoczne z zewnątrz.

Routery często mają możliwość zmiany adresu mac.

no tak ale na stronie operatora piszę że dopłata 5 zł za KAŻDY dodatkowy komputer/konsolę podłączoną do internetu.Jeżeli podam MAc routera to mogę mieć 4 kompy za 5 zeta?? :wink:

W zasadzie możesz podać MAC routera, dzisiaj każdy router ma możliwość zmiany własnego adresu MAC, mój dostawca chciałby zdzierać 10PLN miesięcznie za możliwość dzielenia łącza, niestety wcześniej podałem adres MAC mojego kompa ale router przyszedł mi na pomoc i po prostu w routerze ustawiłem ten sam adres MAC i po kłopocie i z tego co mi się wydaje nie są w stanie wykryć czy dane wypływające z tego adresu MAC to router czy karta sieciowa z mojego kompa. Tylko w razie jakiejś naprawy możesz mieć problem jeśli zobaczą router (który i tak musiałbyś schować) i nagle się okaże że twój kmputer ma inny adres MAC. Na Twoim miejscu podałbym adres MAC kompa albo PS3 skłaniając się bardziej na kompa bo i tak bezproblemowo możesz zmienić zewnętrzny adres MAC w routerze.

dervin88 , podaj mu maca kompa, a w routerze ustaw kopiowanie adresu mac, jeśli ma taką opcję (jeśli jest dosyć nowy to powinien mieć :wink: )