Podatek gruntowy

(Meteo17) #1

witam sprawa polega na tym babcia sprzedała ziemie i dom komu ś innemu wszystko prawnie przepisane na niego, ale podatki nadal perzychodza do mojej babci jak sie odwaołac dzowniłęm do burmisztrza i nic babcia stara chora prawie 90 lat jezdziłą tam wyjasnic i nic co robic bo gosciu kupił wszystko na niego prawnie a podatkli nadal do babci przychodza zna sie ktos na tym co robic gdzie sie odwołac kogo prosic o pomoc to wazne bo sumy podatków dosc wysokie

(system) #2

A nie próbowaliście rozmawiać z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego?

Poza tym, "poszukaj" w Internecie Pana Zbigniewa Biskupskiego, jest to expert Gazety Prawnej. On podatki i związane z tym sprawy ma w jednym małym palcu.

(Meteo17) #3

NIE A TO GDZIE GADAC z nim tram gdzie znajduje sie tem dom czy co oj nie wiem ja sie nie zanm kurcze ale dzieki za rade powiem

(Stachan) #4

Wystarczy złożenie tzw. czynnego żalu (google albo PW do mnie) i osobna informacja z kopią notarialnej umowy sprzedaży. To wystarczy aby temat w magistracie zamknąć.

(Magik) #5

Post jako OT :arrow: leci

Odpowiedź stachana jako też nic nie wnosząca również leci.

(Meteo17) #6

stachan wiec jak, a babcia sprzedała ziemie 05.01.2005 tego roku no i przepisano prawnie na tego co kupił a podatki nadal do babci przychodzą wiec co mam zrobic jak pomuc ona sie nie zna i kasue łaci ale za co przeciez nie powinna bo to juz nie jej, wiec co potrzebuje akt sprzedaży kopia i co jese i jak to załatwić gdzie , prosze pomóżcie bo ja też sie za bardzo na tym nie znam a chem babci pomóc z tego wyjść.

(Musg) #7

a jakie to podatki przychodzą--mozesz napisac :o

(Meteo17) #8

no hmm no za ziemie a dom to są jakiś kwoty chyba ok 40 zł nie wiem spytam ale to już nie jej a musi płacic bez sensu, ona juz i była tam i listy pisała i nie nie daje każą czekac nioc sie nie zmieniło a to już długo i co mam biedna płacic kurczd chem pomuc co tu robic jak zrobic aby gosciu płącił co to kupił a nie ona która to sprzedała

(fiesta) #9

Mateo cieszy fakt że chcesz pomóc babci, ale większość urzędników z lekkim przymróżeniem oka traktuje niepełnoletnich petentów. Wyślij do Urzędu Gminy kogoś dorosłego z notarialnie potwierdzoną umową sprzedaży gruntu i ewentualnie wyciągiem wpisu z Ksiąg Wieczystych i niech odkręci całą sprawę.

(Carolin6) #10

I oczywiście zwróci niesłusznie pobrany podatek