Podatek gruntowy

witam sprawa polega na tym babcia sprzedała ziemie i dom komu ś innemu wszystko prawnie przepisane na niego, ale podatki nadal perzychodza do mojej babci jak sie odwaołac dzowniłęm do burmisztrza i nic babcia stara chora prawie 90 lat jezdziłą tam wyjasnic i nic co robic bo gosciu kupił wszystko na niego prawnie a podatkli nadal do babci przychodza zna sie ktos na tym co robic gdzie sie odwołac kogo prosic o pomoc to wazne bo sumy podatków dosc wysokie

A nie próbowaliście rozmawiać z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego?

Poza tym, “poszukaj” w Internecie Pana Zbigniewa Biskupskiego, jest to expert Gazety Prawnej. On podatki i związane z tym sprawy ma w jednym małym palcu.

NIE A TO GDZIE GADAC z nim tram gdzie znajduje sie tem dom czy co oj nie wiem ja sie nie zanm kurcze ale dzieki za rade powiem

Wystarczy złożenie tzw. czynnego żalu (google albo PW do mnie) i osobna informacja z kopią notarialnej umowy sprzedaży. To wystarczy aby temat w magistracie zamknąć.

Post jako OT :arrow: leci

Odpowiedź stachana jako też nic nie wnosząca również leci.

stachan wiec jak, a babcia sprzedała ziemie 05.01.2005 tego roku no i przepisano prawnie na tego co kupił a podatki nadal do babci przychodzą wiec co mam zrobic jak pomuc ona sie nie zna i kasue łaci ale za co przeciez nie powinna bo to juz nie jej, wiec co potrzebuje akt sprzedaży kopia i co jese i jak to załatwić gdzie , prosze pomóżcie bo ja też sie za bardzo na tym nie znam a chem babci pomóc z tego wyjść.

a jakie to podatki przychodzą–mozesz napisac :o

no hmm no za ziemie a dom to są jakiś kwoty chyba ok 40 zł nie wiem spytam ale to już nie jej a musi płacic bez sensu, ona juz i była tam i listy pisała i nie nie daje każą czekac nioc sie nie zmieniło a to już długo i co mam biedna płacic kurczd chem pomuc co tu robic jak zrobic aby gosciu płącił co to kupił a nie ona która to sprzedała

Mateo cieszy fakt że chcesz pomóc babci, ale większość urzędników z lekkim przymróżeniem oka traktuje niepełnoletnich petentów. Wyślij do Urzędu Gminy kogoś dorosłego z notarialnie potwierdzoną umową sprzedaży gruntu i ewentualnie wyciągiem wpisu z Ksiąg Wieczystych i niech odkręci całą sprawę.

I oczywiście zwróci niesłusznie pobrany podatek