Podatek od.strony WWW, na której chcę zarabiać

Witam,

od pewnej osoby usłyszałem, że jeśli się chce zarabiać na stronie (reklamy, pop-up’y, itp.) to to się liczy jako zarobek, praca. I ta pewna osoba powiedziała, że nie będzie “czystego” zysku. Wiem, że trochę osób na DobreProramy ma swoją stronę, więc pytam się was.

Czy to prawda?

(mam nadzieję, że napisałem to zrozumiale :))

Niestety - to prawda.

nie jestem specjalistą, ale jest coś takiego jak kwota wolna od podatku - jak nie przekroczysz - nie płacisz haraczu tuskowi. tylko coś mi się zdaje, że brany jest pod uwagę twój cały dochód, nie tylko jeden z jego składników (stronka)

Kwota wolna od podatku to aktualnie trochę ponad 3 tysiące złotych. Wliczają się w to wszystkie dochody, tj. umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło itp. Jak i właśnie takie wpływy ze strony. Jeżeli chcesz uzyskać pełną legalność, to musisz udokumentować te wpisy, przez co oczywiście standardowy podatek dochodowy będziesz musiał odprowadzić.

A więc niestety…

Już mi się nie chce zarabiać na stronie internetowej :[

Po co się poddawać? Różnica jest taka, że po prostu zarobisz (najprawdopodobniej) 19% mniej :wink: Ale jak dobrze będzie rozwinięta, to to cały czas jest zysk :wink:

no i tak się kończą małe biznesiki :frowning: a wystarczyłby podatek pogłówny i byłoby po problemie dla całego społeczeństwa, bez tych głupich papierów i rozliczeń…