Podbijanie tematów

Myślę, że przydała by się wzmianka w regulaminie co do podbijania przez tego samego autora tematu, który napisał ostatniego posta. Nie powinno moim zdaniem czegoś takiego być :?

to znaczy ??

Uważam,że powinno zostac tak jak jest. Oczywiście czasami zdarza sie bezsensowne podbicie teamtu,ale tego nie da sie uniknac :wink:

Takich praktyk tutaj raczej się nie stosuje, nie zauważyłem tego, chyba, że chodzi Ci o zjawisko “kreciarstwa” co nie jest ogólnie tolerowane w netykiecie, odkopywanie tematów, ale gdy widać, że temat jest mocno stary, moderatorzy poczynają stosowne działania.

Z podbijaniem swoich tematów w celach reklamodawczych etc. często można się spotkać na forach typowo webmasterskich, webtargach, np. http://www.forum.webhelp.pl

Mi się wydaje że chodzi o monity pisane pod swoim postem jeżelinie otrzyma się odpowiedzi. Jest to sprzeczne z netykietą, oczywiście kasuję, lub zmieniam treścią z ostatnim postem i poprzedni kasuję.

A co z odswieżaniem tematu?

Mam na myśli usuwanie swojego ostatniego posta i wklejanie go na nowo.

Dzięki temu temat wędruje na pierwszą pozycję…

To już lepsze od pisania monitów jeden pod drugim.

strumienianin tak się nie dzieje jak napisałeś po ponownym napisaniu spowrotem temat jest tam gdzie był więc jest to zbędne

Własnie nie, próbowałem to jakiś czas temu osobiście i jedynie prawdą jest

a temat leży tam gdzie leżał :?

To dziwne bo jak ja próbowałem to nie działało :?

Ale nie o to się rozbiega w tym temacie, chociaż to też jest metoda

Jeśli chodzi o takie podbijanie tematu:

:arrow: http://img53.exs.cx/img53/7442/podbijanie2bp.jpg

To jest odpowiedni zapis w regulaminie:

Strumienianin - cytowany przez Ciebie punkt Regulaminu dotyczy głównie dość częstego zjawiska polegającego na tym, że posty są pisane jeden pod drugim - nawet w odstępie kilkuminutowym, na zasadzie dopowiedzeń.

Określenie “powinien unikać” (a więc zwróćmy uwagę na fakt nie występowania bezwzględnego zakazu) - moim zdaniem został założony głównie na okoliczność powyższego procederu, który jest dalej dość częsty - zwłaszcza wśród początkujących userów!

Natomiast fakt, że po 2-4 tygodniach (zresztą czas jest pojęciem względnym) user - wobec braku odpowiedzi na jego problem - “podbije” temat swoim kolejnym postem - jest wg mnie - sytuacją w miarę dozwoloną, bo motyw jest jak najbardziej w porządku… W końcu pomoc nie nadeszła, user pozostał z nierozwiązanym problemem - a w końcu Forum służyć ma pomocą!

Takie “podbijanie” jest moim zdaniem - o wiele uczciwsze - niż zakładanie “na głupiego Jasia” kolejnego topicu z tą samą brochą - w nadziei, że ludzie nie będą pamiętali poprzedniego topicu! :twisted:

Czyli takie małe, głupawe oszustewko!

A ludzie są u nas pamiętliwi…! :mrgreen: :stuck_out_tongue:

Oczywiście cała sprawa potraktowania “podbijania” w sposób, o którym mówię - leży w gestii oceny moderatorów i ma charakter zindywizualizowany! :slight_smile:

Ale przecież podałem bardzo prosty sposób na podbicie tematu?

Więc o co właściwie chodzi? :slight_smile:

Czyli jest już wszystko jasne z mojego punktu widzenia. 8)

Jak prześledzisz dokładnie cały wątek topicu - to będziesz wiedział! 8)

No właśnie za bardzo nie wiem o co chodzi.

Nie wiem dlaczego uważasz, że punkt z regulaminu który przytoczyłem

odnosi się głównie do dopisywania informacji…

Wg mnie odstęp czasowy nie ma najmniejszego znaczenia.

Natomiast podany przeze mnie sposób na podbicie tematu jest zgodny z regulaminem.

Chyba wszystko jest już jasne :slight_smile:

No cóż, zmusiłeś mnie do wyłożenia “kawy na ławę”, choć myślałam - że da się to zrobić niuansami - i to miał na celu mój post (ten treściwszy)! :stuck_out_tongue:

Dość często używam tzw. skrótów myślowych, ale akurat w tym przypadku - właśnie chodziło o to , żeby nie powiedzieć czegoś głośno, a jednocześnie dać do zrozumienia…

Wobec tego powiem wprost!

Regulamin jaki jest, każdy wie - i jest zobowiązany do jego przestrzegania!

Interpretacja zachowania usera ws. Regulamin - należy do moderatorów!

I to jest sprawa bezdyskusyjna!

Przypomnij (-my) sobie, jak brzmiał post post DeVila, który zainicjował topic i co było jego głównym przesłaniem!

A jak to sobie już przypomnimy - to wypada popatrzeć co się stało z tym przesłaniem - i jak Twoje rady podziałały destrukcyjnie na założenie.

Bo Twoja rada, to nic innego - jak sposób na obejście Regulaminu w tzw. majestacie prawa! :evil:

I dlatego też - mój post miał zwrócić uwagę na szersze tory - po to, by userzy nie korzystali z Twoich wybiegów - ale grali fair play bez uciekania się do sztuczek, które przedstawiłeś!

Moim zdaniem - jeżeli wiedziałeś nawet o tym, że ten myk się da zrobić - nie powinieneś za żadną cenę o tym mówić głośno na Forum!

Bo jeżeli przyjmiemy, że miałeś jednak prawo to zrobić - to nic nie wypada tylko skasować ten punkt Regulaminu - jako martwy zapis! :twisted:

To nie jest (i nie będzie) martwy przepis ponieważ:

===::> strumienianin

Moim obowiązkiem jako Moderatora jest dbanie o porządek na forum.

Mimo przykrych doświadczeń z wieloma postami Userów, nigdy nie

zakładam celowego przekraczania postanowień regulaminu, a raczej

złe zrozumienie pewnych jego zapisów i staram się, w miarę możliwości

wyjaśniać motywy swojej decyzji. Wydaje mi się, że tak jest fair

Pierwszy raz jednak zetknąłem się z przypadkiem, gdy ktoś świadomie

szuka możliwości obejścia regulaminu i na dodatek uczy tego nnych.

Przez szacunek dla nich - nie nazwę tego po imieniu.

Nie jest to uczciwe i ma co udawać niewiniątka, grając w durnia.

Skończ wreszcie z tą destrukcją i pamiętaj - Admin ma prawo

uznać każdego Usera za persona non grata, a wtedy nie będzie

już żadnego odwołania

Topic zamykam - instruktaż skasowano