Podcasty

Słuchacie jakichś fajnych podcastów? Polecilibyście coś ciekawego?

Ja polecam:
Darknet Diaries
The Jordan Harbinger Show
Nagrany
Our Fake History
Yeswas Podcast
Hardcore History
The Allusionist
The Vergecast
American Scandal
International Infamy
History on Fire
Podsiadło Kotarski Podcast

Moje kryterium to dobry lektor, dobre prowadzenie. Temat może być dla mnie ciekawy, ale jak ktoś nie ma dykcji to taki podkast oceniam niżej. Słucham raczej dla relaksu niż nauki.

Ostatnio słucham/słuchałem (nie twierdzę, że wszystkie wybitne).

Chiny wg Leszka Ślazyka
Na Podsłuchu - Niebezpiecznik.pl
Poszukiwacze.org
Radio Paranormalium - Z Kart Historii
Wszystkie odloty Mazurka

Może dać anglojęzycznym szanse… Zawsze myślałem, że jednak wymagają większego skupienia, ale jak ktoś ma wyraźną dykcję to może warto

1 polubienie

Moim zdaniem zdecydowanie warto dać szansę anglojęzycznym. Bardzo rozszerza to wachlarz dostępnych opcji. Często poziom też jest znacznie wyższy. I większy wybór tematów.
Ja też słucham dla rozrywki.

Jeśli chcesz coś o zjawiskach paranormalnych, spróbuj Radio Rental. Oprócz irytujących (mnie) wstawek Rainna Wilsona, bardzo dobrze się słucha.

Z polskich fajne jest jeszcze Piąte nie zabijaj, z tym że autorka ma trochę usypiający głos (może to być zaletą).

A Darknet Diaries to takie Na Podsłuchu, tylko dużo, dużo lepsze.

Przesłuchałem pierwszy odcinek Darknet Diaries i przyznam, że prowadzony jest fajnie.

Swoją drogą właśnie odkryłem, że lubiany http://www.aimp.ru/ bardzo dobrze obsługuje słuchanie podkastów na komputerze. Trzeba sobie tylko wyszukać RSS do podkastu i dodać ale w zamian jest sporo.

Jeśli działasz na Windowsie i Androidzie to albo Pocket Casts, albo Spotify. Nie jestem tylko w 100% pewien czy na Spotify jest wszystko.
Albo Google Podcasts - z tego nigdy nie korzystałem, ale też powinno dać radę.
Wtedy masz synchronizację między urządzeniami.

Korzystałem z tych programów i każdy z nich ma plusy i minusy. Ostatecznie zostałem przy Podcast Addict (Android) ze względu na najbardziej rozbudowane playlisty. Niestety nie ma synchronizacji.

Spotify też jest OK ale AIMP ze swoim interfejsem jest w mojej ocenie o okrążenie do przodu … niestety brak synchronizacji. Czyli dwa pogramy które pasują mi funkcjonalnie nie mają synchronizacji, cóż poradzić :smiley:

Może przetestuj Google Podcasts. Jest na Androida i ma wersję Web na PC.

Zacząłem od Google Podcast. Bardzo zacna aplikacja ale brakowało mi możliwości tworzenia playlist. Dla przykładu lubię słuchać w aucie. Przed jazdą patrzę jakie są nowe odcinki, albo jakie stare odcinki chcę odsłuchać, ustawiam sobie playlistę na 30-40 minut, włączam i jadę.

Przekopałem wszystkie apki i na razie do moich oczekiwań najbardziej zbliża się Podcast Addict (mimo wielu wad które ma, jak brak synchronizacji i trochę kiepski interfejs). Jestem osobą lubiącą aplikacje „wypakowane opcjami” :wink:

Może powinienem poszperać jeszcze w płatnych bo w sumie to nie są jakieś duże pieniądze, a dobrą apkę warto mieć. Mam w planie sprawdzić https://player.fm/

1 polubienie

Bardzo ciężki temat, ale polecam:
Hunting Warhead

Polski podcast o latach 90tych