Podczas Gier i Po Długim Użtkowani Komp Sam SIę Wyłącza HELP

Mam problem … niedawno kupiłem sobie nowy dysk i wgrałem nowego windowsa xp proffesional + SP3.

zainstalowałem stery do kartygraficznej ( ATI -karta -radeon 9550 ) i direxta najnowszego .

i to wszystko.

podejrzewam że wyłanczanie komputera zaraz po włączeniu gry ( tzn. komp chodzi ale monitor gaśnie i bum…czarne aaaa…i czasami na monitorze wyświetla się coś w stylu

,Not Optimized mode 1440 x 900 a "a taką mam właśnie ustawioną , więc czemu tak się dzieje ?

prosze o pomoc

To oznacza, że monitor nie obsługuje takiej rozdzielczości, jaki masz monitor? CRT/LCD i cale oraz czy to jest panorama. Zapewne w ustawieniach gry trzeba zmienić rozdziałke na odpowiednią.

ale wcześniej o ile dobrze pamiętam ( na starym dysku ) miałem właśnie ustawione na 1400 na 900,

ale zawsze można spróbowac.

Monitor to Samsung SyncMaster 940NW LCD 19 cali

ale to cgyba nie możliwe gdyż nie tylko podczas gier ale także p długim użytkowaniu tak sie robi

Jeżeli zmiana rozdzielczości nie pomoże to spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania. Jeżeli ta metoda też zawiedzie to zrób jakiś benchmark grafiki (np w 3DMark) i zobacz co się dzieje. Jeżeli przy teście zobaczysz jakieś artefakty lub monitor znów zgaśnie to problem leży po stronie karty graficznej. Prawdopodobnie jej system chłodzący (radiator/wiatrak) nie nadąża chłodzić karty.

Rozwiązanie:

  1. Jeśli to wiatrak to go zdejmij i przeczyść (przydałaby się też pasta termo-przewodząca)

  2. Jeśli masz tylko radiator to jedynie możesz go zdjąć (jeśli to możliwe), przeczyścić, wymienić pastę termo i ewentualnie dodać wiatrak

  3. Jeśli żadna z tych metod nie poskutkuje… wymiana karty

Skoro na starym dysku tak się nie działo to może coś z zasilaczem? Dysk został wymieniony na szybszy? (5400->7200 RPM)

chciałem odpalic grę wyskoczył błąd exe. i wyskoczyło to my.php?image=beztytuucu4.png

http://img20.imageshack.us/my.php?image=beztytuucu4.png

czyli karta graficzna do wymiany ?

ile będzię kosztowac takak już całkiem dobra ?