Podczas grania komputer się resetuje i pojawia się BIOS

Witam grupę

Kupiłem nowego kompa do gier , zeby bez problemu pograc na full a tu taki zonk.

Podczas grania w coda vanguard po kilku minutach jak słychać wiatraki komputer sie resetuje i odpala sie bios :confused: Nie wiem dlaczego. Kompa kupilem w kwietniu ale wcześniej nie mialem z tym problemu . Np podczas gry w asasina valhala . Sprzęt zostal kupiony z overclockers.co.uk w Anglii . W poniedziałek będę tam dzwonil bo kosztowal mnie duzo pieniędzy, ale pewnie będą kręcić .
Mozliwe ze komputer sie przegrzewa ? Moge to jakos sprawdzic ?

INTEL CORE I9-12900KF 3.20GHz Socket LGA1700 - TRAY

  • 1x Lian-Li GALAHAD AIO 360mm High Performance RGB CPU Water Cooler - Black

  • 1x Asus TUF Gaming Z690-Plus WIFI D4 - Intel Z690 DDR4 ATX Motherboard

  • 1x Kingston HyperX Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR4 PC4-28800C18 3600MHz Dual Channel Kit

  • 1x Build Stock GIGABYTE GEFORCE RTX 3080 VISION OC 10GB GDDR6X GRAPHICS CARD

  • 1x Samsung 980 Pro 500GB M.2 2280 PCI-e 4.0 x4 NVMe Solid State Drive

  • 1x Samsung 2TB 870 QVO SSD 2.5" SATA 6Gbps 64 Layer 3D V-NAND Solid State Drive (MZ-77Q2T0BW)

  • 1x Seasonic Focus GX-850 850W 80+ Gold Modular Power Supply

  • 1x Creative Sound BlasterX G1 External USB Sound Card (70SB171000000)

Uruchom hwmonitor przed graniem i po 10 minutach zrób screen i podrzuć

1 polubienie

ASUS tak ma - wyślij sprzęt na gwarancję i niech myślą.

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?83643-Keeps-rebooting-into-BIOS

Jak kupiłeś gotowy to oddaj do sklepu niech się głowią nad usterką, w końcu dostarczyli ci niesprawny produkt.

Ten procesor to istna grzałka, maksymalnie potrafi pociągnąć ponad 200W, grafika też nie należy do energooszczędnych, niewykluczone że zasilacz jest zbyt słaby i nie wytrzymuje chwilowych skoków poboru energii.

ASUS tak niema.
Jako przykład dajesz zdarzenie które miało miejsce 6 lat temu ?
Dodatkowo ludek napisał, że serwis mu potwierdził uwalony zasilacz.

Skoro w wykazie elementów jest:
Lian-Li GALAHAD AIO 360mm High Performance RGB CPU Water Cooler
to temperatura która jest pokazana na obrazku z bios 45 stopni ! A obroty wentylatora to aż 1400 gdzie ten lian ma 2000 max.
Jest za duża nawet jak na ten procek, powinno być tak około 37 stopni max.

Tak jak napisali przedmówcy, komputer nie działa tak jak powinien i to nie jest Twój problem.

  • oddać komputer na gwarancję
  • do zgłoszenia dołączyć nagrany smartfonem film z całego zdarzenia. Grasz, komputer się resetuje, wchodzi do BIOS - dużo bardziej przekonujące od tłumaczenia słownie co nie działa.

Możesz jeszcze zdradzić co to jest za obudowa? Z tego co widać w biosie masz chłodzenie wodne i ono zapewnia cały ruch powietrza w pudełku. Na zdjęciu nie widać byś miał podpięte inne wentylatory, to też może pomóc w przyszłości. Jeżeli masz obudowę z oknem to zrób zdjęcie środka. Możesz zdradzić w jaki sposób jest zamontowane chłodnica bloku wodnego, na górze (wyciąga), czy na panelu z przodu i pcha powietrze do środka?

Ja miałem tak z Asus’em X570 Plus, tyle, że nagle „pyk” power-off na 3 sekundy i power-on. Co pomogło? wymiana RAM’u na 3200 Mhz’owe od brata. Brat wsadził sobie moje 3600 Mhx i u niego hula.

Nie pamiętam modeli tych ramów.

1 polubienie

Hej obudowa to
Lian-Li PC-O11 Dynamic Midi-Tower - Black

Kolega powiedział , ze zle podłączyli mi kabelej

Pompa byla podlaczona pod wejscie cpu_fan na plycie glownej zamiast pod aio_pump

No nieźle xD

Nie kasuj postów bo to nie pomaga, wiem że pytasz o to samo na innych forach, ale nawet błędne informacje maja pewna wartość. Co do samego chłodzenia wodnego, instrukcja jest po Chińsku, ale z obrazków wynika że chłodzenie powinno być podpięte w dwóch punktach. Jedno to pompa wodna, drugie to wentylatory na chłodnicy. Chłodzenie jest o tyle zaawansowane że widzę tam jeszcze jakiś osobny własny sterownik (jest możliwość sterowania za pomocą płyty głównej i za pomocą tego sterownika dołączonego do chłodzenia) , dlatego moje rozumowanie może być błędne.

Prosze o to screeny przed graniem i po 10 minutach


A tak konkretnie? Co w tym „biosie” sie „odpala”. UEFI jest dośc bogaty.
Jest smartfon? Zrób zdjęcie, wstaw.
Masz podrasowaną pamięć. Zresetuj uefi i sprawdź.