Podczas grania mój lapek się wyłącza

Witam, mam laptopa od ponad dwóch lat… Od jakiegoś miesiąca-dwóch mam z nim pewien problem… Podczas grania w jakiekolwiek gry (League of Legends, Crysis 3, BF3 itd…) po jakimś czasie laptop się wyłącza… Problem z początku rozwiązałem podkładką, lecz po tygodniu zaczął się wyłączać na nowo, nie wiem co mam robić… Kartę gwarancyjną gdzieś zapodziałem, eh…

Poniżej screen z speedfan

post-256505-0-28209900-1409412213_thumb.

Daj screena z odpaloną grą w na kilka minut. Włączasz grę nie zamykasz speedfana i przechodzisz na pulpit m(znaczek WIN z klawiatury lub ALT+TAB) i robisz screena.

Był kiedykolwiek czyszczony? Jak nie to już wiesz co nie tak.

Wyczyść, załóż nową pastę

Czy zasilacz jest podlączony do gniazdka czy do przedłużacza ?

Najlepiej jak jest do gniazdka :slight_smile:

Więc tak, laptop nie był czyszczony.

Spory skok temperatur. Przeczyść laptop i wymień pastę od procesora.

Dodam, że przecież laptop nie jest często od gier (no chyba, że specjalnie do tego stworzony).

Mój laptop jest właściwie zrobiony pod gry, ile w serwisie to wszystko by kosztowało? Nie chcę czegoś popsuć/namieszać…

Zainstaluj HWmonitor włącz pograj 10 minut i daj screen z programu.

@bart86

Masz screen pod obciążeniem.

 

@Tsukuyomi

Nie wiem ile będzie to kosztaować w serwisie myślę, że nie więcej niż 100zł oczywiście koszt ustal przed usługą. Czyszczenie konieczne przy takich temperaturach może trwale uszkodzić laptop.

@up

 

Potwierdzam. Mam laptop nie do użytku dlaczego? Padł mostek i tylko reflow działa, ale już chyba ostatni raz.

speedfan często pokazuje błędy i nie biorę pod uwagę HWmonitor się nie myli i pokazuje więcej informacji

Proszę :stuck_out_tongue:

post-256505-0-39402900-1409667079_thumb.

Wygląda na stan nieczynności. Uruchom grę, 5-10 minut i podaj screena z temperaturami podczas grania.

To jest akurat mniej wymagająca gra… Ale przykładowy Crysis 3… Pogram z 5-15min i mi się wyłącza… Doszło do 96 stopni

 

 

post-256505-0-55571300-1409691588_thumb.

Cześć,

 

Nie masz co się zastanawiać, tylko oddaj laptopa do wyczyszczenia.

Tylko nie wiem ile mam uzbierać… :expressionless: Wiem, że mam gdzieś gwarancje z media marktu, tylko pytanie gdzie… + mam pytanie… lepiej oddać na gwarancję czy do serwisu?

Cześć,

 

Skoro sprzęt jest na gwarancji to z niej skorzystaj.

Problem rozwiązany