Podczas grania wyłącza się monitor

Hej,

Nie wiem, jak to możliwe, ale trzeba być zdolnym, by przy sprawdzaniu napięć doprowadzić do przepięcia i uszkodzenia zasilacza.

  • A nie widać gdzieś na płycie widocznych przypaleń bądź zwęgleń?
  • Wszystkie kable podłączyłeś poprawnie?

Pozdrawiam,

Witam.

Producent odrzucił mi gwarancję.

Zakupiłem nową płytę główną identyczną jak poprzednia aby nie przeinstalowywać systemu.

Podmieniłem płytę na nową i przy załączeniu kompa na monitorze zamiast wczytywania systemu na czarnym ekranie wyskoczył komunikat:

EFI Shell version 2.31 [4.654]

Current running mode 1.1.2

map: cannot find required map name.

Press ESC in _ seconds to skip startup.nsh, any other key to continue.

Shell>_

I nic się nie dzieje.Na internecie znalazłem ten sam problem 

http://www.forumpc.pl/topic/238393-rozwiazany-nowy-komputer-problem-msi-p67a-g45-b3/

Wpisywałem tamte komendy: 

Shell> reconnect -r

Odłącz twardziela i zobacz czy się odpali bios?

Od początku BIOS mi się odpala bez problemu, więc dysku chyba nie muszę odpinać?

Witam!

Coś dziwnego się dzieje, kiedy wchodzę do biosu, w zakładce “system status”  w ogóle nie widać dysków a mam ich 3 podłączone.

Wypiąłem je wszystkie i podłączyłem  bardzo stary dysk Maxtor 160GB (na którym, nie ma tam już żadnych plików i nie był używany przez kilka lat) i kiedy wchodzę w BIOS to normalnie go widać.

O co w tym wszystkim chodzi???

 

Hej,

A czy w BIOS’ie widać poprawnie wykrywane dyski twarde?

A jakie to dokładnie dyski i jak podłączane? Poprzez porty SATA czy ATA? Jakimi numerami są opisane wspomniane porty na płycie głównej? Jeśli podłączasz dyski ATA, to czy poprawnie konfigurujesz zworki na dyskach?

A coś więcej o tym dysku możesz napisać? Dysk ATA czy SATA? Do jakiego numeru portu podłączony? Jeśli do ATA, to czy jest sam na taśmie czy z innymi urządzeniami? Jeśli tak - jakimi?

Pozdrawiam,

Witam Dimatheus.

W biosie ich w ogóle nie wykrywa - tak jak by w ogóle nie istniały :\

Sprawdziłem je u znajomego na komputerze i na tamtym komputerze też ich nie  wykrywa.

Są to 3 dyski SATA - Seagate Desktop HDD 1TB, Seagate Barracuda x2 320GB i 500GB.

Sprawdzałem je na wszystkich 6-ciu portach w płycie głównej i w biosie pusto.

Ten stary dysk Maxtor 160GB to również jest to SATA i jego normalnie widać - wczoraj właśnie zainstalowałem na nim system.

Ten Maxtor nigdy nie był podpinany pod nowego kompa, dlatego zastanawiam się czy czasem tamte pierwsze 3 dyski nie zostały spalone, kiedy właściciel tamtego miernika sprawdzał mi napięcia w zasilaczu - spięcie poszło na płytę główną a z niej  na dyski?

Drugie moje pytanie jest takie:

Wczoraj zainstalowałem tego Wiedźmina 3 ale bez patch’y, żeby sprawdzić jak zachowuje się komputer, gra chodzi super, w końcu bez wyłączania się monitora. Ale gdy sprawdzałem ją za pomocą programu MSI Aferburner to nadal widać przy testowaniu, że, karta graficzna nadal dochodzi do 100% swojej maksymalnej konsumpcji mocy . Więc czy to jest nadal normalne, biorąc pod uwagę że zasilać wymieniony na nowy, wraz z płytą główną?

Hej,

A czy po podłączeniu zasilania i uruchomieniu komputera czuć wibracje wirujących talerzy dysku? W którymkolwiek dysku?

Niestety jest to możliwe.

Tak, jest to normalne. Wymagające gry mocno obciążają sprzęt. Ale nowy zasilacz ma lepszą sprawność i bez problemu radzi sobie z dostarczeniem maksymalnego prądu, jakiego wymaga do pracy karta graficzna.

Pozdrawiam,

Hej,

W dyskach nic nie wibruje, nawet żadnych szmerów nie słyszę.

Hej,

Czyli najpewniej przy przepięciu oberwało się też elektronice dysków - pewnie nie nadają się do niczego innego, jak tylko na złom.

Pozdrawiam,

Dimatheus, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i za cierpliwość.

Pozdrawiam.