Podczas grania wyskakuje mi blue screen jak na zdjęciu

Przy próbie ponownego uruchomienia systemu ładuje się windows po czym jest czarny ekran i blue screen ten sam. Próbowałem formatować i system odpalił ale karta ustawiła się na standardową VGA. Po wgraniu sterowników karty graficznej znowu blue screen. Testowałem na innej karcie radeon hd 7750 bez zasilania 6 pinowego i działał ok ale podczas grania się wieszały gry, a gdy zmieniłem na radeona r7 260 zasilanego 1x 6pin czarny ekran i piszczy bios 1 długi 3 razy krótki. Czy to zasilacz???
Mój sprzęt:
Grafika: MSI GTX 460 HAWK
Procesor: AMD Athlon 64 x2 6400+
Płyta główna: ASUS M2N DH
Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN
RAM: 2x2gb goodram ddr2 800

Wygląda na problem z kartami grafiki?

OC masz robione?

A system masz jaki?

Mam windowsa 7 i nic nie podkręcałem. Też właśnie myślałem że to karta graficzna ale kupiłem wkładam i nie działa.

“Nowa” nie znaczy sprawna?

Stery do płyty głównej wgrałeś?

Masz wszystkie aktualizacje systemowe z WU?

Odinstaluj sterowniki po kartach AMD i GF tym programem i załóż prawie pewną kartę, zastosuj starszy ster i test.

Sterowników płyty nie wgrywałem bo nie wiem jak i nigdy nie były potrzebne. Windows update aktualizowałem przed awarią. Po formacie jak na razie nie.

Karta była sprawdzana na innym komputerze więc jest sprawna

jw

lub

możliwe uszkodzenie zasilacza lub płyty? lub nieraz taka pierdoła jak brak styku lub zaśniedziałe złącze karty PCIE - wyczyść dobrze wsadź i test.

Na pewnej karcie zrób jeszcze reset biosu baterią i test.

Komputer odłączony od zasilania 230V, poprawnie w slocie założona karta PCIE, jak potrzebne dodatkowe zasilanie, to ma być podpięte zgodnie z instrukcją karty -monitor tu podpięty, wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu i jak tu wejdziesz to pół sukcesu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save.

Kable sprawdzałem odłączałem i podłączałem od nowa.Reset biosu robiłem.

Na stronie Asusa jest aktualizacja do biosu która ma podobno naprawiać problem z nie wykrywaniem kart graficznych . Wiesz może jak to zainstalowac?

Jak jesteś pewny karty grafiki, to zostaje prawdopodobnie zasilacz lub płyta.

Nic Ci się nie przegrzewa? sprawdzałeś?

Zacznij od testu na innym zasilaczu.

Nic się nie grzeje bo zmieniałem paste na procku. W sumie to nawet nie ma czym się obciążyć więc to raczej nie to.

Czyli, test na innym.

Poszukaj w necie o problemach z plikiem nvlddmkm.sys bo to w nim leży źródło problemu.

A czy karta graficzna może być niekompatybilna z płytą główną ? Czy to raczej mało możliwe ?

Zasilacz nie dawać rady z obciążeniem,które występuje w czasie grania.Linia 12 v zasilająca grafikę może nie dawać rady.Drugim problemem może być przegrzewanie się karty graficznej.3 niepewne sterowniki.tu też mogą być konflikty między starą i nową wersją.

Ale dlaczego na gtx 460 windows się odpala ale na standardowej vga a na radeonie r7 260 jest tylko czarny ekran i brak pikniecia płyty głównej? Sterowniki wykasowane.

Radeon R7 260X - _1x 6pin czarny ekran i piszczy bios*
Spoczynek 105 W
Obciążenie 225 W
*1 długi 3 krótkie - błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brak

GTX 460 768MB
Spoczynek 180W
Obciążenie 345 W

Radeon HD 7750 - bez zasilania 6 pinowego i działał ok
Obciążenie 170 W

Tu leży problem z kartą graficzną lub z zasilaczem i tutaj trzeba szukać problemu.
Kody dźwiękowe Bios Może komuś się przyda.

1 polubienie

No to będę musiał ogarnąć zasilacz i sprawdzić czy będzie wszystko ok. Dzięki wszystkim za pomoc

Sprawdzilem na innym zasilaczu i dzieje się to samo. Nie wiem już co jest nie tak :flushed:

Może jest uszkodzony slot PCI. Na każdej są problemy z działaniem.