Podczas gry czyta z dysku i wywołuje to zawieszanie się gry!

Gdy gram w Fife08 to podczas meczu świeci się czerwona dioda na obudowie kompa czyli czyta coś z dysku i przez to gra strasznie się ścina.

Mój config:

Athlon 2400+

Galaxy Geforce 7300 GT

Kingston 512 + Twinmos 256

WDC WD BB 80GB.

Da się coś zrobić żeby podczas grania tak nie czytał z dysku i nie muliło mi gry?

Zrób obraz z tej płyty i podmontuj go potem jako dysk. System będzie czytał z takiego “napędu” szybciej

Proponuję darmowy Virtual CloneDrive http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1563

Obraz płyty zrobisz np. przy pomocy Nero lub wersją shareware UltraISO http://www.*********.pl/program,ultraiso.html

Oczywiście porada powyższa dotyczy sytuacji gdy gra czyta regularnie z płyty. Jeśli odczytuje z dysku to nic na to nie poradzisz. No może poza defragmentacją dysku bo ona ma pewien wpływ na rozmieszczenie plików na dysku

Nigdy nie da się tego wyeliminować w 100% ale posiadanie 2GB ramu daje już pożądany efekt.

Gra się poprostu doczytuje co jest akurat naturalne w Fifie gdyż podczas gry na bierząco są ładowane głosy komentatorów.

768MB to za mało dla płynnej gry

No właśnie już wcześniej słyszałem o tych obrazach i tak miałem zrobione. Nadal czyta mi z dysku i mówię tutaj cały czas o dysku HDD. Może za bardzo procek obciążony ? Nie mam pojęcia…

Pozmniejszaj szczegóły w grze - cienie, antyaliasing, tekstury. Gra sama ustaliła ustawienia grafiki i efektów, czy coś zmieniałeś? Niektóre gry trochę na wyrost oceniają wydajność kompa, choć spełnia wymagania minimalne lub zalecane. Masz 768 MB ramu i gra wykorzystuje pamięć wirtualną systemu i dlatego doczytuje z dysku.

Jak w minimalnych wymaganiach jest 256mb. A u mnie przy każdej liczbie detali i na każdej rozdzielczości chodzi tak samo :confused:

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 16:03

Jak tam jest tylko rozdzielczość do wyboru i ilość detali określona w LOW-MEDIUM-HIGH i na dole są jakieś dodatkowe dwie opcje które i tak mam na low, obie.

Ja tu raczej typuję problem po stronie interfejsu dysku twardego. IDE nie oferuje tak płynnej pracy jak SATA co wiąże się właśnie z długim czasem odczytywania danych

Ale jak u innych nawet na słabszych kompach i o mniejszej ilości ramu śmiga bez żadnych problemów :confused: i też mają te stare modele dysków.

Ja też mam ten problem… gdy gram w fife (jak i inne gry) to gra mi sie tnie bo vista cały czas “mieli” dyskiem.

no bo to vista. ja mam xp’ka. nadal nikt nie wie co jest grane ?

Ścinać to można np. drzewo. Popraw tytuł na konkretniejszy i skończ umieszczać jakieś bezsensowne ozdobniki :confused:

ojojoj… ale i tak nadal nikt nie wie jak to rozwiązać . :frowning:

Może trzeba poczekać na SP1 :slight_smile: oby pomógł.