Podczas gry ekran nagle wyłącza się i pokazuje brak sygnału HDMI

Tak jak w temacie, z tym, że “wyłącza się” oznacza przechodzenie w tryb czuwania, tak jakby tracił połączenie przez HDMI. W niektórych grach zdarza się to losowo, w innych mniej. Na początku myślałem, że to problem z GPU (HD7870) ale po wymianie na nowy (RX 480) problem nadal występuje. Oto gry w których to zauważyłem:

  • Shadow Warrior 2 - tak gdzieś w 3/4 pierwszego poziomu, nawet nie mogę go ukończyć

  • Dirt Rally - bardzo losowo i rzadko

  • Deus Ex Mankind Divided - losowo ale póki co tylko raz się to zdarzyło

 

W wielu innych grach się to w ogóle nie zdarza (BF1, Mirror’s Edge Catalyst, CoD IW).

 

Jak ekran się wyłączy to jedynym sposobem na przywrócenie czegokolwiek jest reset komputera przyciskiem na obudowie. Czasem jest tak, że dźwięk pozostaje a obrazu nie ma, a czasem dźwięk też znika.

 

Nie wiem co może to powodować. Raczej nie GPU bo jest dość nowe. CPU też raczej nie, bo temperatury wszystkiego sprawdzałem i są w normie, zresztą i5 2500k jest podobno bardzo niezawodny w tej kwestii. Zasilacz chyba też nie bo specjalnie kupiłem taki który ma więcej mocy niż trzeba, żeby nie było problemów z poborem. Sterowniki do wszystkiego oczywiście najnowsze.

 

Gdyby ktokolwiek wiedział chociaż od czego zacząć kwestię rozwiązania tego problemu to proszę o odpowiedź.

Przewód HDMI

 

A na innym monitorze sprawdzałeś?

 

Płyta?

HDMI i innego monitora jeszcze nie sprawdzałem ale właśnie po głębszym namyśle zaczynam podejrzewać płytę. Zauważyłem, że jak pojawia się ten problem i wyłącza się ekran to chyba jest jakaś ogólna zwiecha bo nawet wciskając przycisk num lock na klawiaturze, nie zmienia się to światełko od niego co by wskazywało na to, że on sam się nie włącza/wyłącza czyli komputer jest “zawieszony”.