Podczas gry procesor podgrzewa się do 70-80 stopni a gra się zacina


(El Krzysztof Wojciechowski) #1

Hej,

Posiadam już pewnie dość stary procesor Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz. Mam jednak problem, ponieważ podczas spoczynku (brak uruchomionych programów, około 15 minut po włączeniu laptopa) temperatura wynosi 55-60 stopni. Po włączeniu gry działa ona całkiem płynnie jednak po upływie około 30 minut gra zaczyna się zacinać i ogólnie działać wolniej a procesor pokazuje temperatury nawet do 85 stopni. Na szczęście laptop się nie przegrzewa do tego stopnia, aby się resetować, ale co można zrobić, ale zmniejszyć i kontrolować jego temperatury podczas gier (w pewnym momencie mam wrażenie, że pokaz slajdów jest bardziej płynny) ? Dziwne też, że podczas gry nie słyszę, aby wiatraczek chociaż trochę szybciej pracował (na innym laptopie w domu jest zauważalne), ale może to tylko wrażenie. 


(Ollek22) #2

Oczyść go z kurzu i wymień pastę termoprzewodzaca powinno pomóc do laptopa polecam tez jakas podstawkę chlodzaca :slight_smile:


(karolradom) #3

Temperatura 80 stopni w laptopach jest normalną wartością. 

Mobilne wersje procesorów stosowane w laptopach przystosowane są do pracy w znacznie wyższych temperaturach niż ma to miejsce w standardowych “blaszakach” (najczęściej do 105 stopni, tak jak w przypadku twojego procesora, patrz tabelka poniżej).

Jedynym skutecznym sposobem obniżenia temperatury jest wyczyszczenie wentylatorka i wymiana pasty na procesorze.

 

jqu1z8.jpg


(JNJN) #4

Przeczyścić z kurzu układ chłodzenia warto.

 

Program HWMonitor i wrzuć tu screen z pracy lapa pod obciążeniem.