Podczas instalacji sterownika - Nie odnaleziono karty sieci bezprzewodowej 802.11a/b/g/n

Witam. Podczas instalacji (chyba już pod koniec instalacji) sterownika sp63733.exe “Qualcomm Atheros QCA9000 Series Wireless LAN Driver for Microsoft Windows” pojawia się poniższy błąd. Co może być tego przyczyną? Wyjmowałem już i wkładałem ponownie kartę wifi ale nic to nie zmieniło.
"---------------------------
Nie odnaleziono karty sieci bezprzewodowej 802.11a/b/g/n

Urządzenie może być nieobecne lub zostało wysunięte/odłączone od komputera.

Instalacja została przerwana. Włóż kartę i spróbuj ponownie uruchomić instalatora.

OK

"

Laptop to Compaq CQ58-305EW

System to ? i ilu bitowy? widzę stery tylko do W8 64.

Menadżer urządzeń i PPM na karcie, właściwości i szczegóły i rozwiń właściwość i wklej tu identyfikatory sprzętu - z pola Wartość.

Lub karta uszkodzona?

Windows 8.1 64bity. W menedżerze urządzeń nic ma żadnego wykrzyknika więc chyba nie da się pobrać identyfikatorów. Da się jakoś sprawdzić czy jest uszkodzona?

Trzeba wsadzić drugą sprawną.

I zobacz, może laptop ma jakiś wyłącznik karty sieciowej WIFI?

I sprawdź bios, może karta wifi wyłączona?

Patrzyłem w BIOSie i jest on jakiś okrojony, mało informacji. Coś na temat internetu znalazłem w System Configuration => Boot Options => Internal Network Adapter Boot i ustawiłem na Enable ale niestety bez zmian. Chyba padła. Trzeba będzie sprawdzić inną. Czy musi być do tego laptopa taka sama czy może być inna, jeśli tak to na co zwrócić uwagę przy kupnie?

To wyłącz z powrotem na disabled.

Kupuj kartę identyczną jak posiadasz - opis na niej.

Edit:

Przed zakupem spróbuj uruchomić inny system z pendrive lub CD/DVD - może, to problem tego systemu co masz?

1 polubienie

Sprawdzałem wczoraj na systemie uruchamianym z płyty i też nie działał. Wyłączyłem, odłączyłem z prądu i odstawiłem. Dzisiaj włączam, patrzę i jest, wykrywa wifi, internet działa. Wchodzę w menedżer urządzeń i się pokazała… nawet bluetooth (sprawdzałem teraz i jest on chyba też na tej karcie). Czy może ktoś wytłumaczyć jakim cudem nagle teraz działa jak nic później nie robiłem?

Czas i temperatura pokaże czy jest OK.

Może coś na stykach? zimny lut?