Podczas instalacji sterowników graficznych system przestaje odpowiadać

Witam. Dzisiaj podczas grania, zawiesiła się gra na ekranie pojawiły się pionowe paski czarne i szare. Zrestartowałem PC na twardo. I od tamtej pory gdy dochodzi do ekranu powitalnego pojawia się czarny ekran, monitor tak jakby przestaje odpowiadać, wszystko przestaje działać, nawet mysz nie odpowiada. Po kilku próbach uruchomienia, postanowiłem postawić system od nowa. Gdyż naprawa systemu nie chciała zadziałać, pojawiała się informacja że system nie może być naprawiony. Po zainstalowaniu systemu wziąłem się za instalowanie sterowników do karty graficznej i tutaj zauważyłem że podczas instalacji system całkowicie się zawiesza, czarny ekran i tyle. Teraz pytanie, czy padła karta czy może zasilacz? Nie wiem jak to sprawdzić, pomóżcie. 

 

Zasilacz 600W Be-Quiet

GPU R9 270x Asus 2Gb

W lapku stawiał bym na grafe/mostek. Żeby wykluczyć zasilacz potrzebny by był multimetr i przeprowadzenie pomiarów przy obciążeniu. Możesz też rozebrać zasilacz i jeżeli będą spuchnięte kondesatory to na bank zasilacz

spróbuj podpiąć kartę pod innego kompa i zobaczyć czy stery się instalują jak nie działa to karta najprawdopodobniej padła, mam zjaraną kartę z podobnym przypadkiem i działa tylko na podstawowym sterowniku vga od microsoft, instalacja jakichkolwiek sterowników kończy się czarnym ekranem bądź zwieszką kompa.

Padła karta, dobrze że miałem ją na gwarancji. Odwiedziłem sklep w którym kupowałem, podłączyli nową aby wykluczyć inne usterki. Szkoda że nie zostawili jej w środku, muszę czekać na kartę do 3 tyg.