Podczas instalacji Windows 8 wyskakuje błąd

Witam przy instalacji systemu windows 8 pokazuje mi sie błąd

‘‘Nie można zainstalować systemu Windows’a na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI system windows można zainstalować tylko na dyskach GPT’’

Co zrobić aby zainstalować ten system??

Dodam ze mam windows 7 i chce zainstalować 8 jako system zeby go przetestować a potem chce go usunąć.

Na tej partycji leży rozruch windows 7 to jak chcesz zaisntalowac instaluj na innej partycji.

MBR może obsłużyć 4 partycje z różnymi systemami.

Windows 7 używa 2 partycji. Jedna normalna z katalogiem Windows oraz druga ukryta systemowa 100MB. Teraz powstaje pytanie czy nie masz innego systemu poza Windows 7?

Na C ale jak chce znowu na innej zainstalować to tez się nie da bo jest ten sam błąd

Mam 3 partycje C,D,E na C mam system na D tylko gry a na E tylko filmy, zdjęcia itp

Ale czy masz tą partycję zastrzeżoną przez system ukrytą 100 MB widoczna w zarzadzaniu dyskami co pisał ToshioSM , . Jeśli partycje C,D,E są jako podstawowe to ukryta systemowa jest jako czwarta i nie ma możliowości utworzenia więcej. Praktycznie jest mozliwość ale muszą być założone partycje logiczne. Osobiście miałem system windows 7 tak zainstalowaną że nie było tej małej 100 MB. Jeśli dysk partycjonowałeś instalatorem Windows 7 to nie raz nie ma komunikatu o zakładaniu takiej partycji systemowej i wyborze z nią czy wszystko na partycji głównej C i sam zaklada tą 100 MB -ową ku zaskoczeniu potem przez użytkownikow ale już po fakcie.

Jak chcesz instalować Windows 8 to utwórz najpierw wolną partycję. Czyli pomniejsz jedną albo ze wszystkich po trochu oprócz z ukrytej systemowej z tych co masz żeby zrobiło się nieprzydzielone miejsce(a). Bo tak to masz cały dysk zajęty jeśli obene partycje zajmują cały dysk. Twoja sytuacja jest taka że musisz zrobić tak żeby były conajmniej dwie partrycje logiczne żeby dało możliwość utworzenia dla windows 8 podstawowej chociaż można też instalować na logicznej.

Niestety nie mam

http://scr.hu/282/2lfg9

Jednak nie masz tej małej partycji systemowej 100 MB. Tylko wszystkie pliki systemowe masz ma C: .

Jednak musisz pomniejszyć jedną czy wszystkie po trochu aby na tyle miejsca wolnego nieprzydzielonego się uzbierało aby można było utworzyć partycję o wymaganej wielkości dla Windows 8 minimum chyba 20 GB.