Podczas instalacji XP sp3 nie wykrywa dysku

Witam,

Posiadam laptopa Toshiba A300 z windowsem xp, po zainstalowaniu aktualizacji BIOSa komputer się zrestartował i przy uruchomieniu komputera wyskakuje przejscie do trybu awaryjnego itp oraz normalnie przejscie do win. Wybieram opcje przejscie do windows i wyskakuje screen ładowania, pasek ladowania nie wyskakuje natomiast wyskakuje po chwili blue screen i komputer sie restartuje. Po przejsciu na tryby awaryjne jest to samo, blue screen i restart.

Pomyslalem wiec o przeinstalowaniu systemu. Gdy wybieram opcje przycisnij enter i zanstaluj system wyskakuje blad ze dyski twarde sa nie podłączone.

CO MAM ROBIĆ? Proszę o szybką pomoc ponieważ juz jutro nie bede miał dostępu do internetu.

Ps. Do biosu moge wejsc. Wczytywalem ustawienia i nic mi to nie dalo.

Gdybyś temat Swojego postu wpisał w google to pewnie już by było po problemie.

Pierwszy sposób - poszukaj na stronie www producenta lapka sterowników SATA/AHCI (dla kontrolera twardych dysków) i zintegruj je z instalką Windowsa za pomocą nLite

Drugi sposób - w biosie przełącz tryb pracy kontrolera twardych dysków z trybu SATA/AHCI na tryb ATA/IDE.

Temat bumerang, już dziesiątki razy się powtarzał.

Trzeci sposób - wgranie sterowników na dyskietkę, podczas instalacji należy wybrać sterownik do SCSI z dyskietki. XP nie przyjmie innych nośników.

MaRa , Też miałem podać ten trzeci sposób tylko, że bardzo mało lapków ma teraz stacje dyskietek (podobno czasami też z pena można to zrobić- ile w tym prawdy, nie wiem, nie sprawdzałem)