Podczas instalowania skinu plik explorer.exe został usunięty

Ściągnąłem sobie patcha w tematach Visty. Czytając readme, natknąłem się na informację mówiącą o konieczności zainstalowania patcha (usuwanie napisów zapraszamy przy starcie sysa itp). Patch zainstalowany, a tu ZONK. Explorer.exe nie chce się uruchomić. No więc CTRL+ALT+DEL i uruchamiam proces explorer.exe. A tu pliku nie ma! Jak go można odzyskać? ( co do konsoli odzyskiwania - z DVD win xp nie chce bootować, a CD-ROM odłączony, bo molex się skrzywił :? )

Masz może w windows/system32/dllcache, jeśli zawartości tego katalogu nie skasowałeś. Jest on ukryty.

Z menedżera zadań go nie widać. Nie wiem czy tam są pokazywane pliki ukryte, jeśli nie to bęzdie kłopot, bo w mój komputer itp. nie mogę wejść

Czyli nie możesz wejść do żadnego katalogu??

Mogę, ale przez menedżer zadań :arrow: nowy proces

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 18:13

Tam są 2 pliki: explorer (8kb) i explorer.vbk (1mb). W system32 nie ma

Nie ma katalogu?? To wejdz w opcję folderów jeśli możesz i zaznacz pokazuj wszystkie pliki i odznacz ukryj pliki chronione przez system. Musisz wtedy mieć w katalogu system32 katalog dllcache.

Mam katalog dllcache… Tylko, że pusty

No to ja nie mam więcej pomysłó. Widze że pytasz na sb to dobrze może będzie ktoś wiedział.

Odzyskać plik mi się udało. Był w folderze ServicePackFiles. Lecz mam pasek podobny do tego z Windowsa98. Mam 2 pytania:

  1. Czy ten plik mogę skoipować do folderu windows?

  2. Da się jakoś odzyskać styl? (opera nadal wygląda tak jak powinna, bo jej nie zamykałem :wink: )

czy usługa kompozycje jest włączona :?:, start-> uruchom-> services.msc

załaduj shell32, start-> uruchom-> regsvr32 /i shell32

podmieniłeś explorera na orginalnego

Już sobie poradziłem :wink: Wczoraj, tylko o tym nie napisałem :stuck_out_tongue: Skopiowałem explorer.exe (był w folderze ServicePackFiles) do folderu Windows, restart, i wszystko jest ok :smiley:

czy te kopiowanie zrobiłeś z pod konsoli czy z pod Windowsa :?:

Zrobiłem dokładnie tak: najpierw odpaliłem explorer.exe z ServicePackFiles, potem przekopiowałem go do głównego folderu windowsa, zamknąłem proces explorer, otworzyłem go ponownie z folderu windows, reset i działa :stuck_out_tongue: