Podczas kopiowania na dysk USB procesor skacze na 100%

Witam.

Mam taki problem.

Otóż podczas kopiowania danych z HDD na dysk USB, lub pendrive, po przekopiowaniu jakieś ilości danych nagle procesor skacze na 100%, kopiowanie się przerywa, dioda sygnalizująca pracę urządzeń USB przestaje świecić. Dopiero pomaga restart.

Nie wiem z czym to jest problem, czy to wina hardware’u czy może jakiś wirus.

Oto zrzut menedżera zadań.

http://img189.imageshack.us/img189/9631 … 330004.jpg

Dziwi mnie to, że suma obciążenia procesora nie jest równa sumie obciążenia procesora przez poszczególne procesy (jakiś ukryty proces??/wirus??)

System był skanowany przez NOD32 i coś mi tam wykryło i pousuwało.

Problem nastąpił po zainstalowaniu 4GB RAM: wcześniej miałem 2GB RAM (2x1GB GEIL PC2-6400) i wszystko śmigało elegancko.

Następnie dokupiłem to samo żeby powiększyć RAM do 4GB i zaczęły się zwieszki, myślałem że kupiłem wadliwe kości, ale dziś z kolei wymieniłem wszystkie kości RAM na 2x2GB (również GEIL Ultra PC2-6400) i wciąż to samo. Gdy mam te stare kości RAM to mogę kopiować i nic się nie zawiesza, niestety system często przymula (mam Windowsa 7 64bity)

Proszę o pomoc, przeszperałem Google i nic co by do mnie pasowało nie znalazłem :frowning:

Oto konfiguracja komputera:

MSI K9N Neo V3

Athlon 64 X2 4000+

Seagate 1TB Sata

Seagate 500GB Sata

Windows 7 64bity

zasilacz Chieftec 350W

może za słaby zasilacz lub zawirusowany dysk USB

Też podejrzewałem słaby zasilacz po dodaniu 2ch kości RAM, ale teraz są dwie i dalej to samo.

Co do zawirusowania dysku, sprawdzałem dziś dysk NOD32 i był OK - 0 wirusów.

Zapomniałem dodać jeszcze jedną dziwną rzecz -> komputer się zawiesza tylko podczas kopiowania z HDD na zewnętrzne urządzenie. Gdy kopiuję z dysku USB na HDD to udaje mi się wszystko skopiować.