Podczas Natężenia Bios?

Witam.

Niedawno sobie złożyłem zestaw komputerowy i zauważyłem, że podczas grania w wymagające gry odzywa mi się komputer.

Są to długie sygnały z początku przerywane lecz aktualnie są monotonne wysokie tony.

Poprzez wyjście z gry do pulpitu one wyłączają się.

Obawiam się o mojego blaszaka ponieważ nie wiem co on ma mi do przekazania.

Chciałbym zasięgnąć waszej porady co uważacie za błędy powstają w owym PC’ie.

Obawiałem się, że mogą być to temperatury ale posiadam dodatkowe chłodzenie komputera(oprócz procesora, karty graficznej i zasilacza) i blaszak jest zimny(obudowa w każdym miejscu jest zimna).

Wczoraj poprzekładałem kostki ram i ponownie umieściłem procesor w miejscu aby się upewnić, że jest dobrze nasmarowany i idealnie leży.

Temperatury między innymi:

(wyniki speedfan)

GPU - 43

temp1 - 38

temp2 - 42

temp3 - 85

HDD - 27

core - 26

core - 43

Wyniki są spisane gdy kompuer jest w spoczynku.

Konfiguracja:

AMD Athlon Dual 5000+

NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB)

Gigabyte GA-MA74GM-S2H

EDIT: Dodaje dokładne dane z normalnej pracy komputera:

natezenie.jpg

być może czujnik w biosie wariuje

jeśli jesteś pewien że nic się nie przegrzewa to wyłącz alarm w biosie lub ustaw wyższą wartość alarmu

martwił by mnie jedynie ten temp3 85stC

Mnie bardzo martwił wynik temp3.

Znalazłem w internecie na ten temat(względem programu SpeedFan), że wynik jest bezpodstawny i owy program wariuje w tym punkcie. Czyli pokazuje błędną wartość w stosunku do niczego.

Więc sprawdziłem programem “everest - ultimate” i takowej skali nie znalazłem.

Myślałem nad chłodzeniem bądź napięciami. Lecz teraz już sam nie wiem na czym mam się skupić i o co chodzi konkretnie.

Jeszcze chodzi mi po głowie Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej ale to jest całkowicie bezpodstawne.

podawanie wynikow (temp. i napiec) w idle mija sie z celem skoro nie wtedy piszczy…

zapodaj orthosa (dla cpu) i 3dmarka (dla gpu) na pol godziny i wtedy podaj wartosci - trzeba brac pod uwage, ze jest to soft, wiec dokladnosc jest taka sobie, choc mozna zauwazyc powazniejsze zmiany (w speedfanie odpal wizualizacje)

co do problemu piszczenia kompa w stress’ie, to odkrec bok (buda nigdy nie bedzie ciepla, bo zadem element wyposazenia nie styka sie z nia bezposrednio - mobo na tacce, hdd w zatokach itp.) i nausznie sie przekonaj skad dobiega dzwiek i jaki jest - z glosniczka, z elementu… czesto piszcza cewki w zasilaczach lub na plycie wlasnie pod obciazeniem, ale to trzeba ucho przylozyc niemal, by wykryc ktora swiergocze :wink:

moze tez popiskiwac karta z niedoboru ‘pradu’ co oznacza za slaby zasilacz

…lub wentyl zacierajacy ‘sie’

pomecz kompa i podaj jakies szczegoly, bo ze dzwieki wydaje to troche malo