Podczas pracy komputer się zawiesza

Witam. Ostatnim czasem mój komputer zaczął szwankować. Podczas pracy na nim, z nienacka wszystko mi się zawiesza, dźwięk, ekran, kursor. Nie wiem czym może to być spowodowane, lecz zdaję mi się, że jest to wina wirusa. Dodam, że podczas zmiany gniazda(ze słuchawek na głośniki) zacina się odrazu.

System: Windows XP Home Edition SP3

Parametry:

Pentium Dual Core CPU E5200 2,5GHz

2 GB ram

Nvidia GeForce 9600 GT

Realtek HD Audio

Antyvir:

Eset Nod 32

EDIT:

Zauważyłem, że ten błąd nie występuje non stop, na przykład teraz komputer chodzi mi 3 h i 50 min, a czasem zacina się z 2-5 razy pod rząd.

Nie wiem, czy będzie miało wpływ na to ale dziś w menu start, pod tekstem miałem jakby takie kreski, które zamazywały nazwy i ikony.

Dodam, że dopóki nie pojawia mi się ekran logowania na konto to nie działa mi klawiatura(nie mogę wejść do biosu, albo odpalić w trybie awaryjnym).

w menedzerze urzadzen nie masz zadnych znakow zapytania?

Nie.

#Down

Dzięki, dobrze wiedzieć :slight_smile:

Na pewno masz klawiaturę usb, taka nie będzie działać zanim nie wystartuje system.

W niektórych biosach jest opcja włączająca obsługę klawiatury usb przez bios ale nie w każdym i nie ze wszystkimi klawiaturkami to działa.

Można też kupić przejściówkę z usb na ps2 żeby podłączyć ją pod standardowe gniazdo klawiatury ale to też nie z wszystkimi klawiaturami działa.