Podczas przeglądania plików pdf, zawiesza się system - explorer.exe


(hatezit) #1

Hej,

Podczas przeglądania plików pdf, zawiesza się explorer.exe blokując menu start, ikony na pulpicie. Pomaga wylogowanie i zalogowanie. Jeżeli ponownie otworzę pdf z otwartego katalogu, to ponownie się zawiesza. Dalsza cześć jest opisana w ostatnim poście. Temat został zmieniony z oczywistych przyczyn.


(adamserce) #2

Jaki system, procesor, ilość pamięci? Może reinstalacja pdf creatora?

Możesz także spróbować otworzyć plik worda w Libreoffice (bezpłatny). Nie musisz go instalować bo jest też Portable.

http://portable.info.pl/2015/03/05/libreoffice-portable/

Otwórz go i tam wyeksportuj do pliku pdf.


(hatezit) #3

Problem o którym piszę jest na starym systemie: windows xp pro sp3, procesor intel Celeron 2,4 GHz, RAM - 2GB. Generalnie dobrze działa komp, ale tylko ta ustera. A aktualizacje są zainstalowane. Pdf creator był deiinstalowany i teraz starszą wersję zainstalowałem, to samo jest. Co do Libre Office, to komentarze są takie, że tak samo nie wyświetla jak jest w MS Office. Albo program Git to robi albo po aktualizacji automatycznych, sterownik drukarki nie jest wpełni kompatybilny, mimo, że drukuje normalnie dokumenty (nie mam namyśli, domyślnej drukarki pdf creator).


(VPN) #4

Spróbuj odznaczyć opcję automatycznego otwierania PDFa po jego utworzeniu, jeśli masz ją aktywną.


(hatezit) #5

Ale gdzie zaznaczyć? W pdf creator? Nie wiem czy to coś da. Po aktualizacji nawet oprogramowania do skanowania, nie wyświetla mi się jak być powinno. Dobrze działało, gdy system zainstalowałem na czysto z sp3 bez aktualizacji, gdzie IE6 było, wtedy ok. Teraz jakoś inaczej działa. Tylko dziwne to jest aby system wieszał sie po konwersji do pdf. Myślę, że chyba jest z tymi aktualizacjami nie tak.


(VPN) #6

Nie, aktualizacje są bardzo ważne dla bezpieczeństwa systemu i muszą być zainstalowane. Może spróbuj w takim razie odinstalować najnowszą wersję PDFCreatora i zainstalować starszą wersję: http://download.pdfforge.org/download/pdfcreator/1.7.3/PDFCreator-1_7_3_setup.exe?file=AMIfv97kLO8VoYDocnkmGfZ6Ob00JYesPQ51EAvgTbKXr0r8I5PnbSLpICS5p8m8VIP1EEkRfg0Crm4pWqkE3-JjamrrE8nI-xg5kR1phY8TiXWLDdJJbeLZRxC9uXZxi-qv46n9r-ekW2F4QQn3b4nh9WBsvAzbA7EP15qiEefN40wWr8w4pK4


(adamk1985) #7

Jakiej wersji Office’a używasz ? W Word 2007 standardowo chyba jest opcja “zapisz jako pdf”

 

Zainstaluj sobie taki fajny zestawik narzędzi PDFILL : - http://www.dobreprogramy.pl/PDFill-PDF-Tools-Free,Program,Windows,25188.html

ma on w sobie świetną “wirtualną drukarkę” i bardzo dobrze odtwarza strukturę dokumentu MS tworząc wyjsciowy plik pdf…

 

Jeśli nie boisz się wrzucać plików do chmury - utwórz konto microsoftu (https://login.live.com), uploaduj plik na swoją darmową przestrzeń onedrive (https://onedrive.live.com) i otwórz przedmiotowy plik w usłudze microsoft online (https://office.live.com/start/default.aspx)


(VPN) #8

Na eksperymenty przyjdzie czas, najpierw trzeba spróbować ustalić przyczynę zawieszeń, które nie powinny się zdarzać.


(hatezit) #9

Myślalem, że rozwiązałem problem gdy CCleaner znalazł w rejestrze mase błędów w tym dużo było MUI Cashe. Po usunięciu i restarcie systemu, problem znikł, otwierałem pdf, konwertowałem do pdf i tak działało bez problemu i wczoraj boom! Zdiagnozowałem przyczynę, to jest explorer.exe.

Blokuje się menu start (cały pasek, ikony stają się nie aktywne lub z pulpitu znikają ikony), gdy:

1.wchodzę w moje dokumenty i otwieram plik pdf, zamykam moje dokumenty i trach! zawiesza systemu,

  1. wchodzę na inną partycję, otwieram plik pdf, zamykam folder z innej partycji i trach, zawieszka systemu,

 

Nie zawiesza się system, gdy otworzę program pdf i wybiorę dany plik, wtedy nie ma zawieszki.

Myślałem z początku, bo to aż tydzień trwa (wtedy zobaczyłem błąd a mogło być wcześniej), że to WPFF cashe blokuje, bo wtedy w podgląd zdarzeń był błąd, ale mam od kilku dni wyłaczoną usługę.

Natomiast przeczytałem tu: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/972685/pl i zainstalowałem ten dodatek, problem nadal jest.

 

Wszystko dobrze działa, do momentu uruchomienia pliku pdf mając otwarte foldery, o których powyżej napisałem.

 

Podgląd zdarzeń nie pokazuje błedów z godziny zawieszki systemu, wykonałem sprawdzanie błędów na dysku i też nic. Nie wiem czy combofix pomoże.

 

Nazwę tematu muszę zmienić, bo to inny problem opisuje a nie zawieszki podczas konwertowania.

 

Office 2007 mam, mialem do tego wtyczkę,która zapisywała do pdf, ale odinstalowałem.