Podczas uruchamiania gry wyskakuje problem z plikiem dll. (windows 8.1)

Mam problem z jedną grą. Mianowicie mam Windows 8.1. I chciałem zagrać  grę halo 2, która jest przeznaczona dla systemów windows vista oraz windows 7. Kiedy klikam plik “halo2.exe” wyskakuje mi błąd “Nie znaleziono punktu wejścia procedury DwmlsCompositionEnabled w bibliotece C:\Windows\SYSTEM32\d3d9.dll.”

 

Reinstalowałem (nawet na innym dysku), zmieniałem tryby zgodności, aktualizowałem sterowniki, aktualizowałem Directa a nawet ściągałem konkretne wersje i nic, ciągle ten sam błąd. Jakieś pomysły?

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Zainstaluj DX 9.0c

Niektóre gry wymagają, żeby im wkleić do folderu zainstalowanej gry żądaną bibliotekę dll. Jeśli masz w systemie tą bibliotekę, to skopiuj i wlej do folderu obok pliku gry exe, a jak nie znajdziesz w systemie, to pobierz d3d9.dll.

Wklej go do C:\WINDOWS\system32\d3d9.dll i zarejestruj.

https://www.dll-files.com/d3d9.dll.html

U mnie jest ta pierwsza wersja 32bit 5.3.2600.2180.

Wklejałem tą bibliotekę do folderu i instalowałem ten direct i nic to nie dało. Dalej ten sam błąd.

A i nie mogę wkleić takiego samego pliku (d3d9.dll) do folderu system 32 bo jest już tam taki plik i nie można nic z nim zrobić bo nie mam do tego uprawnień nawet jako admin.

W uruchom wpisz dxdiag. Z pierwszego okna pokaż screen. Po kolei w następnych zakładkach wykonaj testy.

 

Napisz, skąd masz ta grę, znaczy skąd pobrana, czy ją kupiłeś.